Parafia Rzymskokatolicka
Św. Ojca Pio w Warszawie

przy ul. Gen. Fieldorfa 1


“Pokora jest prawdą, a prawda jest pokorą” - Ojciec Pio.

14 lipca 2020. Wtorek.
To jest archiwum. Zapraszamy na nową stronę

Strona Główna Ogłoszenia Intencje Mszy św. Z życia parafii Słowo na Niedzielę Porządek Mszy św. Nabożeństwa Sakramenty Księża Patron Wspólnoty Caritas 1% podatku Statut O nas Nasze działania Wspołpraca Pielgrzymka 2008 Pielgrzymka 2010 Festyn 2011 Boże Narodzenie 2013 68 Tydzień Miłosierdzia KontaktPielgrzymki Rekolekcje Światowe Dni Młodzieży Bierzmowanie Wnętrze kaplicy Budowa Sanktuarium Wnętrze kościoła Złote myśli Modlitewnik Anielski Linki Kontakt Lokalizacja Login

PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS

Relacja z Parafialnego festynu z okazji Dnia Dziecka zorganizowanego przez PZC przy parafii p.w. św. O. Pio w dniu 29.05.2011 r.

W dniu 29.05.2011 r. odbył się już szósty raz parafialny festyn z okazji Dnia Dziecka, którego organizatorem był Parafialny Zespół Caritas. Dzięki zaangażowaniu członków Zespołu Caritas oraz aktywności wielu ludzi dobrej woli możliwe było zorganizowanie festynu z licznymi atrakcjami.

Dzień Dziecka rozpoczęła msza św. dla dzieci uświetniona uczestnictwem dziecięcego zespołu muzycznego. Po mszy świętej ksiądz Proboszcz Andrzej Kuflikowski oficjalnie otworzył festyn, który trwał do godziny 16:00. Każde dziecko: małe, duże i średnie mogło znaleźć coś dla siebie: dzięki dziewczętom z Gimnazjum przy Ostrobramskiej, które malowały buźki, nasze maluszki mogły stać się pieskiem, kotkiem, kwiatuszkiem, w kąciku papieskim posłuchać bajek i uczestniczyć w konkursie kolorowanek, wraz z Czerwonym Kapturkiem bawić się na scenie, przejechać się na kucyku, uczestniczyć w grach i zabawach zorganizowanych przez Przedszkole AGATKA lub integrować się wspólnie z innymi dziećmi w suchym basenie lub na zjeżdżalni.

Na starsze dzieci również czekało wiele atrakcji, jak konkurs wiedzy o Papieżu Janie Pawle II, konkurs plastyczny o tematyce Papież Jan Paweł II i dzieci, konkurs MAM TALENT. Cieszymy się, że w parafii Gocław mamy dużo dzieci z tak wielką wiedzą papieską otwartych na integrację, komunikację i zabawę.

Do konkursu MAM TALENT zgłosiło się spontanicznie blisko 15 uczestników, którzy prezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, zręcznościowe oraz taneczne.

Oprócz gier i zabaw dzieci mogły ciągnąć szczęśliwe losy w loterii fantowej z ponad 500 fantami, w której każdy los wygrywał!

Nasz parafialny festyn uświetniła obecność różnych formacji, jak m.in. "FIGURA", pod kierownictwem pani Weroniki prezentującej pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu swoich podopiecznych oraz krótki kurs kroków tanecznych, z Klubu Kultury Gocław: Międzynarodowe Profesjonalne Studio Wokalno - Estradowe im. Anny German, które przygotowało przepiękny występ wokalny młodego artysty Czarka, Zespół wokalno-gitarowy SEKRET pod kierownictwem pani Ireny Wojtczak-Góreckiej, z bogatym repertuarem muzycznym, wykonujący utwory w języku polskim oraz angielskim, Zespół Karate prowadzony przez Sensei AKT , przybliżający nam komendy Karate i profesjonalny pokaz walk.

Gościliśmy również przystojnych strażaków, którzy przybliżyli swoją pracę oraz zaprezentowali wyposażenie samochodu strażackiego. Dzieci miały możliwość sfotografować się za kierownicą strażackiego wozu.

Pomyśleliśmy również o Dorosłych organizując kawiarenkę z domowymi wypiekami.

Ale niestety - czas płynie szybko i trzeba zakończyć doroczny festyn. Zapraszamy za rok na kolejny festyn, z nowymi fantami, zabawami, konkursami i atrakcjami.