Parafia Rzymskokatolicka
Św. Ojca Pio w Warszawie

przy ul. Gen. Fieldorfa 1


“Czyń dobro gdziekolwiek jesteś, aby każdy mógł powiedzieć “ to jest dziecko Chrystusa “. Znoś utrapienia, choroby, cierpienia z miłości do Boga i dla nawrócenia biednych grzeszników. Podtrzymuj słabego, pocieszaj tego co płacze” - Ojciec Pio.

31 marca 2015. Wtorek.
Imieniny Gwidona, Beniamina i Kornelego  

Strona Główna Ogłoszenia Kolęda 2014/2015 Zakończenie Jerycha Różańcowego Adwent 2014Intencje Mszy św. Z życia parafii Słowo na Niedzielę Porządek Mszy św. Nabożeństwa Sakramenty Księża Patron Wspólnoty Caritas Pielgrzymki Rekolekcje Światowe Dni Młodzieży Bierzmowanie Wnętrze kaplicy Budowa Sanktuarium Wnętrze kościoła Złote myśli Modlitewnik Anielski Linki Kontakt Lokalizacja Login


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


Niedziela Palmowa Męki Pańskiej - 29 III 2015
 1. Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia - największych świąt chrześcijaństwa. Poświęcenie palm na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na początku każdej mszy św. Nabywajmy palmy za dobrowolną ofiarę u naszych Pań różańcowych - dochód przeznaczamy na figurę św. Ojca Pio przed kościołem. Biskup Marek Solarczyk będzie celebrował mszę św. dzisiaj o 18.00, poświęci palmy i później poprowadzi drogę krzyżową ulicami naszej parafii: Fieldorfa, Bora –Komorowskiego, Jugosłowiańską. Zakonczenie przy pomniku Generala Fieldorfa.
 2. Ostatnie w tym roku Gorzkie żale z nauką pasyjną o uczynkach miłosierdzia względem duszy: Urazy chętnie darować i modlić się za żywych i umarłych oraz procesją eucharystyczną dzisiaj o 17.00.
 3. Budowa ciemnicy i Bożego grobu we Wielki Wtorek od 19.00. Zapraszamy chętnych do pomocy.
 4. Spowiedź św. w ramach nocy konfesjonałów we Wielki Wtorek od 19.00 do 23.00 w kaplicy.
 5. Kancelaria parafialna czynna do Wielkiej Środy.
 6. W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rano nie ma mszy św. Spowiedź św. od 7.00 do 9.00 i od 16.30 do 17.30. Kapłani udają się do katedry św. Floriana, gdzie o 10.00 razem z biskupem celebrują Mszę św. Krzyżma i odnawiają swoje przyrzeczenia. Biskup poświęca oleje chorych i Krzyżma. Msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umywania nóg o 18.00. Po mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy w kaplicy i adoracja do 22.00.
 7. W Wielki Piątek spowiedź św. od 7.00 do 9.00 i od 15.00 do 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od 7.00 do 17.30. Ciemna Jutrznia o 9.00, nieszpory o 16.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00. W Wielki Piątek Kościół na całym świecie nie celebruje Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej o 18.00. Wysłuchamy opisu Męki Pańskiej według św. Jana i oddamy cześć krzyżowi. Postarajmy się o ducha modlitwy i skupienia. W procesji do adoracji Krzyża uświadamiajmy sobie to, co Jezus zrobił dla każdego z nas i czy my to doceniamy. Po zakończeniu liturgii złożymy Najświętszy Sakrament w Grobie Pańskim. Adoracja do 22.00. Taca w Wielki Piątek na utzrymanie Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie. Po zakończeniu liturgii Wielkiego Piątku droga krzyżowa w kościele. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy i trwa do Wigilii Paschalnej.
 8. W Wielką Sobotę spowiedź św. oraz święcenie pokarmów na stół wielkanocny od 7.00 do 18.00. Ciemna Jutrznia o 9.00, godzina czytań o 16.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od 7.00 do 18.00. Liturgia Wigilii Paschalnej o 19.00 - początek na placu kościelnym. Przynosimy świece. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w liturgii Wielkiego Tygodnia. Korzystajmy z sakramentu pokuty, aby godnie przeżyć Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszych zmarłych, porządkując zarazem ich groby.
 9. Rezurekcja w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego o 6.00. W procesji pójdziemy trzy razy dookoła kościoła. Prosimy nie parkować samochodów przy kaplicy i przy figurze Matki Bożej na trasie procesji. Zapraszamy młodzież do niesienia chorągwi i figur, a dziewczynki do sypania kwiatów. W Wielkanoc nie ma mszy św. o 7.30. Pozostałe msze św. tak, jak w każdą niedzielę. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 15.00.
 10. Porządek mszy św. w Poniedziałek Wielkanocny tak, jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu na KUL.
 11. Skarbonki jałmużny wielkanocnej składamy do kosza przy ołtarzu.
 12. Prasa katolicka pod chórem.
 13. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Zakopanego prosimy o dokonywanie wpłat na wyjazd.
Proboszcz – ks. Andrzej Kuflikowski