Parafia Rzymskokatolicka
Św. Ojca Pio w Warszawie

przy ul. Gen. Fieldorfa 1


“Wzywaj Twojego Anioła Stróża, który oświeci cię i poprowadzi dobrą drogą. Bóg dał ci go dla Twojego bezpieczeństwa, a więc powinieneś korzystać z jego rad.” - Ojciec Pio.

10 lutego 2016. Środa.
Imieniny Scholastyki i Jacka  

Strona Główna Ogłoszenia Kolęda 2015/2016 Rok Miłosierdzia Intencje Mszy św. Z życia parafii Słowo na Niedzielę Porządek Mszy św. Nabożeństwa Sakramenty Księża Patron Wspólnoty Caritas Pielgrzymki Rekolekcje Światowe Dni Młodzieży Bierzmowanie Wnętrze kaplicy Budowa Sanktuarium Wnętrze kościoła Złote myśli Modlitewnik Anielski Linki Kontakt Lokalizacja Login
7 lutego 2016
V Niedziela Zwykła
1. Nieszpory eucharystyczne z procesją z racji I Niedzieli miesiąca dzisiaj o 17.00.
2. Parafialna pielgrzymka do Rzymu wyrusza jutro. Powrót w sobotę.
Pielgrzymów polecamy modlitwom Parafian
3. Środą popielcową, która przypada na dzień 10 lutego rozpoczynamy okres
40-dniowego Postu, który przygotuje nas do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w środę o 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 15.00, 16.00, 17.00 - (dla dzieci), 18.00 i 20.30. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy. Wielki Post jest czasem, modlitwy, skupienia, nawrócenia. Poprzez Sakrament Pokuty wracajmy do Boga i do bliźniego. Unikajmy w tym czasie zabaw hucznych , częściej sięgajmy po Pismo Święte, uczęszczajmy do kościoła na Mszę św. Postarajmy się rezygnować z przyjemności dla osiągnięcia celów wyższych. Zerwijmy z siebie maski karnawałowe a przyjmując popiół poznajmy prawdę o swoich słabościach i sobie samych. Dokonujmy w sobie przemiany. Niech ten święty czas Wielkiego Postu przez spowiedź św. przygotuje nas do radości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową rozpoczynamy także Modlitwy o trzeźwość.
4. W Popielec kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. W niedziele 14 lutego zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

6. W I niedziele Wielkiego Postu poświecimy obraz Jezusa Miłosiernego, który będzie peregrynował do rodzin Naszej parafii w Roku Miłosierdzia. Warto by Rodzina zgromadziła sie tego dnia na wspólnej Koronce do Miłosierdzia Bożego która odmówiona w gronie najbliższych przypomni nam o potrzebie bycia wobec siebie Miłosiernymi jak Ojciec.

7. W czwartek 11 lutego wspominamy Najświętsza Maryję Pannę z Lourdes - Uzdrowienie chorych. Jest to Światowy Dzień Chorego. Msza św. z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych w czwartek 11 lutego o 15.00. Zapraszamy.
8. Różaniec fatimski w sobotę 13 lutego po Mszy św. o 9.00 rano.
9. Nabożeństwa drogi krzyżowej w naszej parafii w piątki Wielkiego Postu:
o 17.20 dla dzieci, 18.30 dla dorosłych i 20.00 dla młodzieży i dłużej pracujących. Nabożeństwo adoracyjne krzyża w piątki o 19.15.
10. Katecheza formacyjna dla kandydatów do bierzmowania w piątek o 19.30 w kaplicy
11. Nabożeństwa Gorzkich Żali w Niedziele Wielkiego Postu o 17.00. Tematyka
Kazań Pasyjnych będzie dotyczyła 7 Darów Ducha św.
12. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.
Ks. Andrzej Kuflikowski
proboszcz