Parafia Rzymskokatolicka
Św. Ojca Pio w Warszawie

przy ul. Gen. Fieldorfa 1


“Gdyby tylko ludze tego świata mogli dostrzec piękno duszy człowieczej gdy jest ona w łasce bożej, wszyscy grzesznicy i niewierzący na świecie byliby natychmiast nawróceni.” - Ojciec Pio.

25 lutego 2020. Wtorek.
To jest archiwum. Zapraszamy na nową stronę

Strona Główna Ogłoszenia Intencje Mszy św. Z życia parafii Słowo na Niedzielę Porządek Mszy św. Nabożeństwa Sakramenty Księża Patron Wspólnoty Caritas Pielgrzymki Medjugorie 2013 Włochy 2013 Ziemia Święta 2013 Hiszpania 2012 Włochy 2012 Włochy 2010 Ziemia Święta 2010 Francja/Niemcy 2010 Hiszpania 2009 Grecja 2009 Włochy 2009 Ziemia Święta 2008 Włochy 2008 Włochy 2007 Rekolekcje Światowe Dni Młodzieży Bierzmowanie Wnętrze kaplicy Budowa Sanktuarium Wnętrze kościoła Złote myśli Modlitewnik Anielski Linki Kontakt Lokalizacja Login

 

Grecja - Pielgrzymka

śladami św. Pawła”

10 dni – bez nocnych przejazdów ! 28.05 – 06.06.2014

 

1 DZIEŃ WARSZAWA – WĘGRY 29.05

Zbiórka uczestników w parafii. O godz. 05.00. Msza Święta, odjazd autokaru w kierunku granicy. Przejazd przez Słowację i Węgry. Po drodze postaje w zajazdach w których znajdują się, bary (możliwość spożycia ciepłego posiłku), sklepy, toalety. Przyjazd do hotelu na granicy Węgier i Serbii. (kolacja we własnym zakresie). Nocleg.

 

2 DZIEŃ SERBIA – MACEDONIA 30.05

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Grecji autostradami przez malownicze regiony półwyspu Bałkańskiego: Serbię (przejazd autokarem przez Belgrad – stolicę kraju) i Macedonię do hotelu w rejonie Salonik, nad Morzem Egejskim, obiadokolacja, nocleg.

 

3 DZIEŃ DOLINA TEMBI - METEORY 31.05

Po śniadaniu przejazd u podnóża Olimpu do prowincji Tesalia. Krótki postój w Dolinie Tembi – przejście
po wiszącym moście do greckiego sanktuarium z XIII wieku – Agia Paraskewi oraz do źródełka w którym według legendy kąpała się Afrodyta. Zwiedzanie Meteorów – „klasztorów zawieszonych w chmurach”. Unikalny kompleks bizantyjskich klasztorów zbudowanych na wysokich skałach.
(Uwaga! Konieczny odpowiedni strój, panie długie spódnice, panowie długie spodnie). Wizyta w pracowni ikon (możliwość zakupu). Przejazd do hotelu (3 noclegi w hotelu nad morzem), obiadokolacja, nocleg.

 

4 DZIEŃ ATENY - PIREUS 01.06
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Aten z przewodnikiem lokalnym, Akropol z ruinami Partenonu, Starożytna Agora, Świątynia Nike, Areopag, miejsce wygłoszenia słynnego kazania przez św. Pawła; Agora; stary Stadion Olimpijski, spacer po Place i centrum. Wizyta w Pireusie – najważniejszym porcie starożytnych Aten. Powrót do hotelu nad morzem, spacery po plaży lub kąpiel w morzu, obiadokolacja i nocleg.

 

5 DZIEŃ PELOPONEZ: KORYNT – MYKENY – EPIDAUROS 02.06

Śniadanie w hotelu. Przystanek na zdjęcia nad Kanałem Korynckim. Korynt – ruiny antycznego miasta, miejsce kilkukrotnego pobytu św. Pawła. Epidauros – ruiny antycznego sanktuarium Asklepiosa, greckiego boga medycyny. Mykeny – starożytne miasto, kolebka greckiej cywilizacji: Brama Lwów, Grobowiec Agamemnona. Powrót do hotelu nad morzem, spacery po plaży, obiadokolacja i nocleg.

 

6 DZIEŃ TERMOPILE – RIWIERA OLIMPIJSKA – SALONIKI 03.05
Śniadanie w hotelu. Termopile – miejsce bitwy Greków pod wodzą Leonidasa z Persami. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża Morza Egejskiego, przez słynną Riwierę Olimpijską do hotelu w rejonie Salonik (3 noclegi w hotelu nad morzem), obiadokolacja, nocleg.

 

7 DZIEŃ FILIPPIA – KAVALA 04.06

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Kavali (dawne Neapolis), miejsce skąd rozpoczynał misję po Europie Św. Paweł. Spacer po Starym Mieście i porcie. Przejazd po Filippi, zwiedzanie: wczesnochrześcijańskie miasto (Agora, Teatr ) - miejsce chrztu św. Lidii, pierwszej Europejki ochrzczonej przez św. Pawła. (Powstała tu gmina chrześcijańska, którą znamy z Listu do Filipian). Powrót do hotelu nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

 

8 DZIEŃ SALONIKI 05.06

Po śniadaniu wyjazd do Salonik – wizyta i Msza Święta w polskim kościele, zwiedzanie „miasta Aleksandra Wielkiego” ,stolicy północy Grecji, miasta działalności św. Pawła – zwiedzanie: Biała Wieża; katedra św. Demetriusza; Rotunda. Zakupy „do domu” na Wielkim Bazarze: oliwki, wino, sery, przyprawy, oliwa.

Popołudnie nad morzem, plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

9 DZIEŃ WĘGRY 06.06

Śniadanie w hotelu. Przejazd przez półwysep Bałkański do hotelu na Węgrzech, obiadokolacja, nocleg.

 

10 DZIEŃ WĘGRY 07.06

Śniadanie w hotelu. Powrót do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera:

 • transport komfortowym autokarem z klimatyzacją, WC, barkiem, obsługa 2 kierowców,

 • 9 noclegów w hotelach **/*** , pokoje 2,3 os. z łazienkami,

 • 9 śniadań + 8 obiadokolacji w hotelach,

 • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,

 • opieka pilota i opieka duchowa księdza,

 • podatek Vat.

 

 

 

W programie: codzienna Msza Święta.

 

Cena:
Grupa od 40 osób – 2.200 zł

 

Grupa od 30 osób – 2.490 zł

 

Cena nie zawiera:

 • kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, wypożyczenia słuchawek – system tour guide, opłat lokalnych, opłat za przejazd przez Serbię i Macedonię.
  Razem ok. 100 euro. (płatne w autokarze u pilota grupy)

 • opłat za napoje do obiadokolacji,

 • dopłata do pokoju 1 osobowego – 600 zł

 

Uwagi:

 • Cena skalkulowana przy kursie Euro nie wyższym niż 4,30 zł

 • Osoby podróżujące samotnie mogą być zakwaterowane w pokoju 2 – 3 os.

 • Kawa i herbata w autokarze płatne na całej trasie w złotówkach.

 

WAŻNE !

 • Dokument podróży: paszport lub dowód osobisty ważny min. 6 miesięcy od daty wyjazdu.

 • Dla chętnych: dodatkowe ubezpieczenie od kosztów REZYGNACJI z wyjazdu – 95 zł

 

Wpłaty:

1/ wpisowe 600 zł

2/ 2 rata – wpłaty do 28.04.2014