Parafia Rzymskokatolicka
Św. Ojca Pio w Warszawie

przy ul. Gen. Fieldorfa 1


“Wzywaj Twojego Anioła Stróża, który oświeci cię i poprowadzi dobrą drogą. Bóg dał ci go dla Twojego bezpieczeństwa, a więc powinieneś korzystać z jego rad.” - Ojciec Pio.

25 lutego 2020. Wtorek.
To jest archiwum. Zapraszamy na nową stronę

Strona Główna Ogłoszenia Intencje Mszy św. Z życia parafii Słowo na Niedzielę Porządek Mszy św. Nabożeństwa Sakramenty Księża Patron Wspólnoty Caritas Pielgrzymki Medjugorie 2013 Włochy 2013 Ziemia Święta 2013 Hiszpania 2012 Włochy 2012 Włochy 2010 Ziemia Święta 2010 Francja/Niemcy 2010 Hiszpania 2009 Grecja 2009 Włochy 2009 Ziemia Święta 2008 Włochy 2008 Włochy 2007 Rekolekcje Światowe Dni Młodzieży Bierzmowanie Wnętrze kaplicy Budowa Sanktuarium Wnętrze kościoła Złote myśli Modlitewnik Anielski Linki Kontakt Lokalizacja Login

WŁOCHY - SYCYLIA

 Pielgrzymka, 14 dni, bez nocnych przejazdów

 

Trasa: Warszawa – Tarvisio – Siena - Rzym – Pompeje - Villa San Giovanni – Mesyna - Acireale – Syrakuzy – Katania – Etna – Taormina - Mesyna – Alberobello - San Giovanni Rotondo – Monte San Angelo – Neapol – Capri – Wybrzeże Amalfi - Florencja – Tarvisio - Warszawa

 

Ramowy program pielgrzymki:

 

1 DZIEŃ WARSZAWA – TARVISIO

Zbiórka uczestników. O godz. 05.30 odjazd autokaru w kierunku granicy w Cieszynie. Po drodze gorący posiłek w zajeździe na koszt własny. Nocleg w hotelu w Tarvisio (kolacja we własnym zakresie).

 

2 DZIEŃ APENINY – SIENA - TOSKANIA

Śniadanie w hotelu. Przejazd malowniczą trasą apenińską do Sieny – „miasta św. Katarzyny – patronki Włoch”. Zwiedzanie z przewodnikiem: Katedra z XII wieku, Piazza del Campo, Palazzo Pubblico, kościół św. Franciszka – miejsce Cudu Eucharystycznego z 1730 roku. Przejazd do hotelu na terenie Toskanii, obiadokolacja, nocleg.

 

3 DZIEŃ RZYM

Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Watykanu z przewodnikiem miejscowym: Bazyliki i Placu św. Piotra, Grot Watykańskich, modlitwa przy grobie Jana Pawła II. Spacer po mieście: Koloseum, Plac Wenecki
z Ołtarzem Ojczyzny, Kapitol, Mamertinum, Forum Romanum, Fori Imperiali. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w rejonie Rzymu.

 

4 DZIEŃ RZYM

Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Ciąg dalszy zwiedzania z przewodnikiem: Bazylika Santa Maria Maggiore,

Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Spacer po najpiękniejszych rzymskich placach: Pizza Navona z Fontanną Czterech Rzek Berniniego i kościołem św. Agnieszki, Panteon. Via Condotti – najelegantsza ulica miasta, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

5 DZIEŃ POMPEJE - Sycylia: VILLA SAN GIOVANNI – MESYNA

Po śniadaniu przejazd do Kampanii. Wizyta w Bazylice Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Przejazd na południe do Villa San Giovanni, przeprawa promowa na Sycylię do Mesyny. Zakwaterowanie w hotelu nad Morzem Jońskim (3 noce), obiadokolacja, nocleg.

 

6 DZIEŃ ACIREALE - SYRAKUZY - KATANIA

Po śniadaniu przejazd na południowe wybrzeże Sycylii do Acireale – barokowego miasta z kościołem św. Sebastiana. Przejazd do Syrakuz – (miasta założonego jako kolonia grecka) którego patronką jest św. Łucja, wizyta w Katedrze, zwiedzanie Starego Miasta. Przejazd do położonej u podnóża Etny Katanii – miasta św. Agaty, zwiedzanie, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

7 DZIEŃ WULKAN ETNA - TAORMINA

Po śniadaniu wyprawa na Etnę – wjazd autokarem na wysokość 2.000 m n.p.m, spacer po zboczach wulkanu,

(możliwość wejścia do bocznych, wygasłych kraterów) czas wolny, zakup pamiątek, wspaniała panorama ze zboczy na Morze Jońskie. Przejazd do Taorminy – wjazd kolejką linową na Stare Miasto, wizyta w Katedrze San Giuseppe i Teatrze Greckim z którego podziwiać można wspaniałą panoramę na wybrzeże, Etnę i Isola Bella. Czas wolny na zakupy (możliwość zakupu naturalnych korali). W godzinach popołudniowych powrót do hotelu nad morzem, spacery, obiadokolacja, nocleg.

 

8 DZIEŃ Sycylia: MESYNA – Włochy: ALBEROBELLO - SAN GIOVANNI ROTONDO

Po śniadaniu wyjazd do Mesyny. Przeprawa promowa do Włoch. Po drodze zwiedzanie Alberobello, które słynie z unikatowych domów Trulli ( wpisanych na Listę Światowego dziedzictwa Unesco. Spacer po mieście, wizyta w kościele św. Antoniego. Wieczorem przyjazd do San Giovanni Rotondo, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

9 DZIEŃ SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie: kościół Santa Maria Della Grazie, Dom Ulgi w Cierpieniu, Bazylika. Wizyta przy grobie św. Ojca Pio, Msza Święta, Droga Krzyżowa. Po południu wycieczka do Monte San Angelo
– Grota św. Michała Archanioła, spacer po mieście. Powrót do hotelu na obiadokolację. Wieczorem udział
w Międzynarodowym Różańcu. Nocleg.

 

10 DZIEŃ NEAPOL - SORRENTO

Po śniadaniu przejazd do Neapolu – stolicy włoskiego „mezzogiorno”, wizyta w Katedrze (cud św. Januarego), objazd autokarem po najciekawszych zakątkach miasta. Wjazd na punkt widokowy do Ogrodów Wergiliusza – panorama Zatoki Neapolitańskiej, Wezuwiusza, wysp Capri i Ischi. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg na półwyspie Sorrentyńskim.

 

11 DZIEŃ CAPRI

Po śniadaniu czas wolny nad morzem lub rejs na Capri.

Capri – malownicza wyspa „syren i poławiaczy pereł”. Rejs do portu Marina Grande, wjazd kolejką linową do stolicy wyspy, zwiedzanie z przewodnikiem m.in. Ogrody Augusta, czas wolny na plaży, rejs do Sorrento.

Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

12 DZIEŃ WYBRZEŻE AMALFI

Po śniadaniu wycieczka lokalnymi busami na Wybrzeże Amalfi – jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie, słynne z wspaniałych krajobrazów, klifowych wybrzeży, łagodnego klimatu, gajów cytrusowych i zabytków.

Pobyt w kurorcie Amalfi, wizyta w Katedrze św. Andrzeja, spacer po mieście, możliwość zakupu słynnego limoncello. W godzinach popołudniowych powrót do Sorrento. Przejazd do hotelu po południowej stronie Rzymu, obiadokolacja, nocleg.

 

13 DZIEŃ – FLORENCJA

Śniadanie w hotelu. Przejazd malowniczą trasą apenińską do Florencji – „kolebki europejskiego renesansu”. Zwiedzanie: kościół Santa Croce, Palazzo Signoria - dawna siedziba rodu Medyceuszy i Ratusz miasta, Złoty Most na którym od kilku wieków znajdują się sklepy najdroższych, włoskich złotników, Dom Dantego, Baptysterium ze słynnymi "Drzwiami do Raju", Katedra Santa Maria del Fiore, której fasadę zdobi marmur
w trzech kolorach. Przejazd do hotelu na północy Włoch, obiadokolacja, nocleg.

14 DZIEŃ WLOCHY - WARSZAWA

Wczesne śniadanie w hotelu. Wyjazd do kraju. Przyjazd do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera:

 • transport komfortowym autokarem z klimatyzacją, WC, barkiem, obsługa 2 kierowców,

 • 13 noclegów w hotelach **/*** we Włoszech, pokoje 2,3 os. z łazienkami,

 • 13 śniadań kontynentalnych we Włoszech,

 • 12 gorących obiadokolacji we Włoszech,

 • przeprawa promowa na Sycylię,

 • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,

 • opieka pilota,

 • opieka duchowa księdza,

 • podatek Vat.

 

Termin: 20.04 – 03.05.2012

 

Cena: 2790 zł

 

Cena nie zawiera:

 • kosztów biletów wstępu, przewodników miejscowych, wjazdu kolejką linową w Taorminie, biletów na metro w Rzymie, opłat za wjazdy do miast, wycieczki na Amalii, wypożyczenia słuchawek ok.150 Euro.

 • Rejs na Capri (rejs na wyspę w 2 strony, opłata za przewodnika, 2 x kolejka linowa, wstęp do Ogrodów Augusta) – cena 50 euro za osobę.

 • opłat za napoje do obiadokolacji,

 • dopłata do pokoju 1 osobowego – 800 zł

 

Uwagi:

 • Cena skalkulowana dla grupy min. 40 osób przy kursie Euro nie wyższym niż 4,40 zł

 • Osoby podróżujące samotnie mogą być zakwaterowane w pokoju 2 – 3 os.

 • Kawa i herbata w autokarze płatne na całej trasie w złotówkach.

 • Większość hoteli we Włoszech serwuje tzw. śniadania kontynentalne składające się z: pieczywa, masła, miodu, dżemu, kawy, herbaty. Obiadokolacja to 2 dania gorące + deser. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

 

Uwaga ! Zarejestrowany pogram autorski.

 

Biuro Podróży Crear Sp. z o.o

ul. Wilcza 62,

00-679 Warszawa

tel. 22 6220930

biuro@crear.com.pl