Parafia Rzymskokatolicka
Św. Ojca Pio w Warszawie

przy ul. Gen. Fieldorfa 1


“Niech /gwiazda/ wiary prowadzi również i nas, a my - pewni - idziemy za jej światłem drogą, która prowadzi nas do Boga, do Jego ojczyzny, tak jak i święci Mędrcy, prowadzeni przez gwiazdę - symbol wiary - dochodzą do upragnionego miejsca” - Ojciec Pio.

02 kwietnia 2020. Czwartek.
To jest archiwum. Zapraszamy na nową stronę

Strona Główna Ogłoszenia Intencje Mszy św. Z życia parafii Słowo na Niedzielę Porządek Mszy św. Nabożeństwa Sakramenty Księża Patron Wspólnoty Caritas Pielgrzymki Medjugorie 2013 Włochy 2013 Ziemia Święta 2013 Hiszpania 2012 Włochy 2012 Włochy 2010 Ziemia Święta 2010 Francja/Niemcy 2010 Hiszpania 2009 Grecja 2009 Włochy 2009 Ziemia Święta 2008 Włochy 2008 Włochy 2007 Rekolekcje Światowe Dni Młodzieży Bierzmowanie Wnętrze kaplicy Budowa Sanktuarium Wnętrze kościoła Złote myśli Modlitewnik Anielski Linki Kontakt Lokalizacja Login

Wspomnienia z Pielgrzymki do Włoch – 24.06.07- 05.07.07

Dwunastodniowa Pielgrzymka do Włoch pod hasłem „Przypatrzcie się powołaniu Waszemu,” nie oparła się tylko na zwiedzaniu przepięknych włoskich zabytków i odpoczynkiem nad Adriatykiem, ale była to również podróż w głąb naszych dusz i odnowa naszej wiary. Naszym pierwszym przystankiem była Częstochowa, gdzie powierzyliśmy Czarnej Madonnie nasza Pielgrzymkę do Włoch. Ponawialiśmy nasza prośbę do Maryji przez codzienne poranne Godzinki, a modlitwy, śpiew i konferencje udzielane przez ks. Andrzeja Kuflikowskiego umacniały nas duchowo i stworzyły jedność w naszej grupie. Ten duch jedności bardzo szczególnie ukazał się trzeciego dnia, gdy stanęliśmy przy grobie naszego rodaka, Jana Pawła Drugiego. Gdy mówiliśmy różaniec dziękując i prosząc o łaski przez jego wstawiennictwo głos nam drżał ze szczęścia, łzy płynęły po policzkach, a wszyscy czuliśmy się jak dzieci w ramionach Ojca.

Oprócz tej niezapomnianej wizyty i modlitwie przy grobie Jana Pawła II-go, nasza Pielgrzymka zwiedziła również Bazylikę i Plac Św. Piotra, groty watykańskie, Piazza Navona, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański, Plac Wenecki, Rzym antyczny, Forum Romanum, Forum Krajana, okolice Koloseum oraz Panteon.

Kolejnym naszym przystankiem było Monte Cassino, gdzie odbyła się msza św. wraz z oddaniem hołdu naszym rodakom, którzy polegli w obronie Ojczyzny.

Drugim wydarzeniem, które na zawsze zapisało się w moim sercu była wizyta w San Giovanni Rotondo, gdzie dotykaliśmy grobu Św. Ojca Pio oraz uczestniczyliśmy we mszy Św. przy jego grobie. 

Z San Giovanni Rotondo udaliśmy się do Loreto, gdzie zwiedziliśmy Bazylikę Matki Boskiej Loretańskiej, a stamtąd przejazd do Rimini i czterodniowy odpoczynek nad Adriatykiem.

Nasza duchowa pielgrzymka zakończyła się w Łagiewnikach na mszy Św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie przypomniały nam się słowa Papieża Jana Pawła II głoszone z tego miejsca w roku 2000 oraz nasz różaniec przy Jego grobie. Po raz kolejny zakręciła się łza w oku. Wszyscy wracaliśmy do Warszawy bardzo zmęczeni, ale silniejsi duchowo i zadowoleni ze wspanialej Pielgrzymki do Włoch.

 

Natalia Szadkowski