Parafia Rzymskokatolicka
Św. Ojca Pio w Warszawie

przy ul. Gen. Fieldorfa 1


“Nigdy nie uskarżaj się na doznawane obelgi, niezależnie od tego , z którejkolwiek strony cię spotykają. Natomiast przypominaj sobie, że Pan Jezus został nasycony zelżywościami ludzi , których On sam obdarzył dobrocią” - Ojciec Pio.

25 lutego 2020. Wtorek.
To jest archiwum. Zapraszamy na nową stronę

Strona Główna Ogłoszenia Intencje Mszy św. Z życia parafii Słowo na Niedzielę Porządek Mszy św. Nabożeństwa Sakramenty Księża Patron Wspólnoty Caritas Pielgrzymki Medjugorie 2013 Włochy 2013 Ziemia Święta 2013 Hiszpania 2012 Włochy 2012 Włochy 2010 Ziemia Święta 2010 Francja/Niemcy 2010 Hiszpania 2009 Grecja 2009 Włochy 2009 Ziemia Święta 2008 Włochy 2008 Włochy 2007 Rekolekcje Światowe Dni Młodzieży Bierzmowanie Wnętrze kaplicy Budowa Sanktuarium Wnętrze kościoła Złote myśli Modlitewnik Anielski Linki Kontakt Lokalizacja Login

WŁOCHY - Pielgrzymka

 

 

03.10 – 13.10.2010 (11 dni)

 

 

 

 

 

 

 

 

Trasa: Warszawa – Częstochowa - Czechy – Mariazell – Alpy – Asyż – Cascia – Rzym – Monte Cassino – Pietralcina – San Giovanni Rotundo – Monte San Angelo – Lanciano – Loreto – Riwiera Adriatycka - Padwa – Alpy - Warszawa

 

Ramowy program pielgrzymki:

 

1 DZIEŃ WARSZAWA – CZĘSTOCHOWA – CZECHY (03.10)

Zbiórka uczestników. O godz. 06.00 odjazd autokaru w kierunku granicy w Cieszynie. Po drodze wizyta na Jasnej Górze w Częstochowie. Nocleg i kolacja w hotelu na terenie Czech w pobliżu granicy z Austrią.

 

2 DZIEŃ MARIAZELL – ALPY - WŁOCHY (04.10)

Wczesna pobudka. Wyjazd do Włoch o godz.05.00 (śniadanie – suchy prowiant). Przejazd malowniczą trasą alpejską przez Austrię do Mariazell – Sanktuarium Maryjne z cudowną figurką Matki Boskiej nazywanej Matką Narodów Słowiańskich. Zakwaterowanie w hotelu w rejonie Wenecji, obiadokolacja i nocleg.

 

3 DZIEŃ ASYŻ (05.10)

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Asyżu – „miasta św. Franciszka”, którego w 1939 papież Pius XII — ogłosił głównym patronem Włoch. Zwiedzanie Bazyliki Dolnej i Górnej oraz Grobu św. Franciszka, Msza Święta. Spacer po średniowiecznym mieście. Wizyta w Bazylice Santa Maria degli Angeli. Zakwaterowanie w hotelu na przedmieściach Rzymu, obiadokolacja, nocleg.

 

4 - 5 DZIEŃ RZYM (06-07.10)

Po śniadaniu przejazd do centrum Rzymu. Program 2 – dniowy. Zwiedzanie Watykanu z przewodnikiem miejscowym: Bazyliki i Placu Św. Piotra, Grot Watykańskich z Grobami Papieży. Msza Święta. Udział w Audiencji Generalnej na Placu Św. Piotra. Najpiękniejsze bazyliki: Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Bazylika św. Pawła za Murami, Bazylika Santa Maria Maggiore (rzymskie Betlejem). Rzym antyczny: Koloseum, Forum Romanum, Forum Trajana, Plac Wenecki, Kapitol, Alta Patria, Usta Prawdy. Rzym barokowy: plac Navona, Panteon, Schody Hiszpańskie, via Condotti – najdroższa ulica Rzymu, Fontanna di Trevi. Śniadania i obiadokolacje w hotelu.

 

6 DZIEŃ MONTE CASSINO – PIETRALCINA - SAN GIOVANNI ROTONDO (08.10)

Po śniadaniu wyjazd do Sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej w Pompejach – modlitwa i zwiedzanie. Przejazd przez Apeniny na półwysep Gargano. Po drodze zwiedzanie Pietralciny – miasteczka w którym urodził się św. Ojciec Pio. Spacer: Plac Zwiastowania, kościół Matki Bożej Anielskiej, Dom rodzinny, Torretta. Przejście Drogą Różańcową do Piano Romano. Wieczorem przyjazd do San Giovanni Rotondo, zakwaterowanie, obiadokolacja.

 

7 DZIEŃ SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO (09.10)
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie: kościół Santa Maria Della Grazie, Dom Ulgi w Cierpieniu, Bazylika. Wizyta przy grobie św. Ojca Pio, Msza Święta, Droga Krzyżowa. Po południu wycieczka do Monte San Angelo
– Grota św. Michała Archanioła, spacer po mieście. Powrót do hotelu na obiadokolację. Wieczorem udział
w Międzynarodowym Różańcu. Nocleg.

 

8 DZIEŃ LANCIANO – LORETO – ADRIATYK (10.10)

Po śniadaniu wyjazd do Lanciano – miejsce Cudu Eucharystycznego. Przejazd do Loreto, zwiedzanie: plac Madonny, Bazylika, Święty Domek, wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. Zakwaterowanie w hotelu na Riwierze Adriatyckiej, obiadokolacja, nocleg.

 

9 DZIEŃ CASCIA – PADWA (11.10)

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Cascii. Zwiedzanie i modlitwa w Sanktuarium św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Przejazd do hotelu w rejonie Padwy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

10 DZIEŃ PADWA – ALPY/TARVISIO (12.10)

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Padwy. Wizyta w Bazylice św. Antoniego. Modlitwa przy grobie, zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny – zakupy. Przejazd na nocleg do hotelu w Alpach Włoskich w rejonie Tarvisio. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

11 DZIEŃ WARSZAWA (13.10)

Śniadanie w hotelu. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Cena zawiera:

 • transport komfortowym autokarem z klimatyzacją, WC, barkiem, obsługa 2 kierowców,

 • 1 nocleg tranzytowy w hotelu **/*** w Czechach,

 • 9 noclegów w hotelach **/*** we Włoszech, pokoje 2,3 os. z łazienkami,

 • 9 śniadań we Włoszech,

 • 1 śniadanie i 1 kolacja w Czechach,

 • 9 gorących obiadokolacji we Włoszech,

 • ubezpieczenie NNW, KL,

 • opłata za wjazd do Asyżu,

 • opieka pilota i opieka duchowa księdza,

 • podatek Vat.

 

Termin: 03 – 13.10.2010

 

Cena: 1870 zł (grupa 45 osób)

 

Cena nie zawiera:

 • kosztów biletów wstępu i przewodników miejscowych ok. 80 Euro,

 • opłat za napoje do obiadokolacji,

 • dopłata do pokoju 1 osobowego – 400 zł

 

Uwagi:

 • Cena skalkulowana przy kursie Euro nie wyższym niż 4,10 zł

 • Osoby podróżujące samotnie mogą być zakwaterowane w pokoju 2 – 3 os.

 • Kawa i herbata w autokarze płatne na całej trasie w złotówkach.

 • Większość hoteli we Włoszech serwuje tzw. śniadania kontynentalne składające się z: pieczywa, masła, miodu, dżemu, kawy, herbaty. Obiadokolacja to 2 dania gorące + deser. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

 • Uwaga (zgodnie z zarządzeniem włoskim z dn. 01.04.00) zwiedzanie Rzymu odbywa się bez autokaru.