Parafia Rzymskokatolicka
Św. Ojca Pio w Warszawie

przy ul. Gen. Fieldorfa 1


“Niech /gwiazda/ wiary prowadzi również i nas, a my - pewni - idziemy za jej światłem drogą, która prowadzi nas do Boga, do Jego ojczyzny, tak jak i święci Mędrcy, prowadzeni przez gwiazdę - symbol wiary - dochodzą do upragnionego miejsca” - Ojciec Pio.

25 lutego 2020. Wtorek.
To jest archiwum. Zapraszamy na nową stronę

Strona Główna Ogłoszenia Intencje Mszy św. Z życia parafii Słowo na Niedzielę Porządek Mszy św. Nabożeństwa Sakramenty Księża Patron Wspólnoty Caritas Pielgrzymki Medjugorie 2013 Włochy 2013 Ziemia Święta 2013 Hiszpania 2012 Włochy 2012 Włochy 2010 Ziemia Święta 2010 Francja/Niemcy 2010 Hiszpania 2009 Grecja 2009 Włochy 2009 Ziemia Święta 2008 Włochy 2008 Włochy 2007 Rekolekcje Światowe Dni Młodzieży Bierzmowanie Wnętrze kaplicy Budowa Sanktuarium Wnętrze kościoła Złote myśli Modlitewnik Anielski Linki Kontakt Lokalizacja Login

WŁOCHY - Pielgrzymka

 

(8 dni) – bez nocnych przejazdów !

 

 

 

 

 

Trasa: Warszawa - Austria – Alpy – Loreto – Monte Sant’ Angelo – San Giovanni Rotondo
– Pietralcina - Rzym – Padwa – Adriatyk - Warszawa

 

Ramowy program pielgrzymki:

 

1 DZIEŃ WARSZAWA – WŁOCHY 26.04

Zbiórka uczestników. O godz. 05.00 odjazd autokaru w kierunku granicy w Cieszynie. Po drodze gorący posiłek w zajeździe na koszt własny. Przejazd przez Czechy i Austrię. Zakwaterowanie w hotelu w Alpach
w rejonie Tarvisio. Ze względu na możliwość późnego przyjazdu kolacja we własnym zakresie. Nocleg.

 

2 DZIEŃ LORETO - ADRIATYK 27.04

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Loreto. Zwiedzanie Sanktuarium NMP do którego przybywają pielgrzymi z całego świata ze Świętym Domkiem oraz wizyta na cmentarzu żołnierzy polskich na którym spoczywa 1080 żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej. Zakwaterowanie w hotelu w rejonie Pescary, obiadokolacja, nocleg.

 

3 DZIEŃ MONTE SANT’ANGELO – SAN GIOVANNI ROTONDO 28.04

Śniadanie w hotelu. Przejazd na półwysep Gargano. Wizyta w Sanktuarium Monte Sant’Angelo – Grota św. Michała Archanioła. San Giovanni Rotondo – Bazylika Santa Maria Della Grazie, Dom Ulgi w Cierpieniu, Stara Bazylika. Wizyta przy grobie św. Ojca Pio, Droga Krzyżowa. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczorem udział w Międzynarodowym Różańcu w Nowej Bazylice przy grobie Ojca Pio. Nocleg.

 

4 DZIEŃ PIETRALCINA - RZYM 29.04

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Pietralciny – miasteczka w którym urodził się św. Ojciec Pio. Spacer: Plac Zwiastowania, kościół Matki Bożej Anielskiej, Dom rodzinny, Torretta. Przejazd do hotelu w rejonie Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

5 DZIEŃ RZYM 30.04

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie najważniejszych zabytków Rzymu: Watykan – Bazylika i plac św. Piotra, Kolosseum, Plac Wenecki, Kapitol, Forum Romanum, Bazylika Santa Maria Maggiore, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Panteon, pizza Navona (jeśli czas pozwoli Bazylika św. Jana na Lateranie). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

6 DZIEŃ RZYM 01.05

Śniadanie w hotelu. Przejazd na Watykan – udział w uroczystościach związanych z Beatyfikacją Jana Pawła II. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

7 DZIEŃ PADWA - ADRIATYK 02.05

Po śniadaniu przejazd do Padwy – „miasta św. Antoniego”. Zwiedzanie Bazyliki, wizyta przy grobie św. Antoniego, spacer po mieście. Przejazd do hotelu nad Adriatykiem w rejonie Wenecji, zakwaterowanie, obiadokolacja, spacer po plaży, nocleg.

 

8 DZIEŃ WARSZAWA 03.05

Wczesna pobudka. Wyjazd ok. godz. 06.00 – śniadanie w formie suchego prowiantu. Przyjazd do Warszawy w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Cena zawiera:

 • transport komfortowym autokarem z klimatyzacją, WC, barkiem, obsługa 2 kierowców,

 • 7 noclegów w hotelach **/*** we Włoszech, pokoje 2,3 os. z łazienkami,

 • 6 śniadań kontynentalnych + 1 suchy prowiant (7 dzień pielgrzymki),

 • 6 gorących obiadokolacji,

 • ubezpieczenie NNW, KL,

 • opieka pilota i opieka duchowa księdza,

 • podatek Vat.

 

Termin: 26.04 – 03.05.2011

 

Cena: 1840 zł (grupa min 40 os.)

 

Cena nie zawiera:

 • kosztów biletów wstępu, przewodników miejscowych, opłat lokalnych, wypożyczenia słuchawek, biletów komunikacji miejskiej w Rzymie, razem ok. 60 euro.

 • opłat za napoje do obiadokolacji,

 • dopłata do pokoju 1 osobowego – 400 zł

 

Uwagi:

 • Cena skalkulowana przy kursie Euro nie wyższym niż 4,20 zł

 • Osoby podróżujące samotnie mogą być zakwaterowane w pokoju 2 – 3 os.

 • Kawa i herbata w autokarze płatne na całej trasie w złotówkach.

 • Większość hoteli we Włoszech serwuje tzw. śniadania kontynentalne składające się z: pieczywa, masła, miodu, dżemu, kawy, herbaty. Obiadokolacja to 2 dania gorące + deser. Napoje płatne dodatkowo.

 • Uwaga ze względu na szczególną datę pobytu w Rzymie, kolejność zwiedzania miasta może ulec zmianie.