Parafia Rzymskokatolicka
Św. Ojca Pio w Warszawie

przy ul. Gen. Fieldorfa 1


“Daj mi o Jezu i zachowaj we mnie tę żywą wiarę, która kazałaby mi wierzyć i działać tylko dla Twojej miłości. A to jest pierwszy dar, który Ci składam” - Ojciec Pio.

25 lutego 2020. Wtorek.
To jest archiwum. Zapraszamy na nową stronę

Strona Główna Ogłoszenia Intencje Mszy św. Z życia parafii Słowo na Niedzielę Porządek Mszy św. Nabożeństwa Sakramenty Księża Patron Wspólnoty Caritas Pielgrzymki Medjugorie 2013 Włochy 2013 Ziemia Święta 2013 Hiszpania 2012 Włochy 2012 Włochy 2010 Ziemia Święta 2010 Francja/Niemcy 2010 Hiszpania 2009 Grecja 2009 Włochy 2009 Ziemia Święta 2008 Włochy 2008 Włochy 2007 Rekolekcje Światowe Dni Młodzieży Bierzmowanie Wnętrze kaplicy Budowa Sanktuarium Wnętrze kościoła Złote myśli Modlitewnik Anielski Linki Kontakt Lokalizacja Login

 

 

WŁOCHY - Pielgrzymka 

12 dni – bez nocnych przejazdów !

 

 Trasa: Warszawa – Częstochowa - Czechy – Toskania – Asyż - Rivotorto – Cascia – Mentorella - Rzym 

– Monte Cassino – Pietralcina – San Giovanni Rotondo – Monte San Angelo – Manopello – Loreto 
– Riwiera Adriatycka – rejs po Lagunie + Wenecja – Alpy - Warszawa

 

Ramowy program pielgrzymki:

 

1 DZIEŃ  WARSZAWA – CZĘSTOCHOWA – WŁOCHY  28.09

Zbiórka uczestników. O godz. 06.00 odjazd autokaru w kierunku granicy w Cieszynie. Po drodze wizyta na Jasnej Górze w Częstochowie. Nocleg w hotelu na granicy Austrii i Włoch (kolacja we własnym zakresie).

 

2 DZIEŃ  PADWA 29.09

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Padwy – Msza Święta, zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego, czas wolny. Przejazd do hotelu w Toskanii, obiadokolacja, nocleg.

 

3 DZIEŃ  ASYŻ – RIVOTORTO  30.09

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Asyżu – „miasta św. Franciszka”, którego w 1939 papież Pius XII — ogłosił głównym patronem Włoch. Zwiedzanie Bazyliki Dolnej i Górnej oraz Grobu  św. Franciszka, Msza Święta, Bazylika św. Klary, kościół św. Damiana, spacer po średniowiecznym mieście. Wizyta w Bazylice Santa Maria degli Angeli. Wizyta w pobliskim Rivotorto w którym powstała pierwsza wspólnota franciszkańska, tutaj też św. Franciszek napisał regułę zakonu. Modlitwa i zwiedzanie kościoła Santa Maria. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w rejonie Terni.

 

4 DZIEŃ  CASCIA 01.10

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Casci – Msza Święta w Bazylice św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Zwiedzanie miasta, czas wolny na zakupy. Przejazd do hotelu na przedmieściach Rzymu, obiadokolacja i nocleg.

 

5 DZIEŃ  MENTORELLA – RZYM  02.10

Śniadanie w hotelu. Przejazd na Watykan – udział w Audiencji Generalnej Papieża Franciszka na placu św. Piotra. W godzinach popołudniowych przejazd do Mentorelli – Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej (prowadzone przez polskich księży). Mentorella położona w górach Prenestyńskich w odległości 50 km od Rzymu była ulubionym miejscem pielgrzymkowym kard. Karola Wojtyły z czasów jego biskupich wizyt w Rzymie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 

6 - 7 DZIEŃ  RZYM    03 - 04.10

Po śniadaniu przejazd do centrum Rzymu. Program 2 – dniowy. Zwiedzanie Watykanu z przewodnikiem miejscowym: Bazyliki i Placu Św. Piotra, Grot Watykańskich z Grobami Papieży, Muzeów Watykańskich,. Msza Święta. Zwiedzanie: Bazyliki św. Jana na Lateranie (rzymska Katedra), Święte Schody (po których Pan Jezus wchodził przed oblicze Piłata) i Bazyliki Santa Maria Maggiore (rzymskie Betlejem), Bazylika św. Pawła za Murami,  Rzym antyczny: Koloseum, Forum Romanum, Forum Trajana, Plac Wenecki, Kapitol, Alta Patria – Ołtarz Ojczyzny. Zwiedzanie Katakumb św. Kaliksta z przewodnikiem. Rzym barokowy: plac Navona, Panteon, Schody Hiszpańskie, via Condotti – najdroższa ulica Rzymu, Fontanna di Trevi. Śniadania i obiadokolacje w hotelu.

 

  8 DZIEŃ  MONTE CASSINO – PIETRALCINA - SAN GIOVANNI ROTONDO 05.10

Po śniadaniu wyjazd na południe Włoch. Msza Święta na cmentarzu żołnierzy polskich i w Opactwie Benedyktynów na Monte Cassino. Przejazd przez Apeniny na półwysep Gargano. Po drodze zwiedzanie Pietralciny – miasteczka w którym urodził się św. Ojciec Pio. Spacer: Plac Zwiastowania, kościół Matki Bożej Anielskiej, Dom rodzinny, Torretta. Przejście Drogą Różańcową do Piano Romano. Wieczorem przyjazd do San Giovanni Rotondo, zakwaterowanie, obiadokolacja.

 

9 DZIEŃ  SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO   06.10
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie: kościół Santa Maria Della Grazie, Dom Ulgi w Cierpieniu, Bazylika. Wizyta przy grobie św. Ojca Pio, Msza Święta, Droga Krzyżowa. Po południu wycieczka do Monte San Angelo 
– Grota św. Michała Archanioła, spacer po mieście. Powrót do hotelu na obiadokolację. Wieczorem udział 
w Międzynarodowym Różańcu. Nocleg.

 

10 DZIEŃ  MANOPELLO – LORETO – ADRIATYK   07.10

Po śniadaniu wyjazd do Manopello – Sanktuarium Świętego Oblicza ze słynnym całunem, Msza Święta. Przejazd do Loreto, zwiedzanie: plac Madonny, Bazylika NMP, Święty Domek, wizyta na Cmentarzu żołnierzy polskich. Zakwaterowanie w hotelu na Riwierze Adriatyckiej, obiadokolacja, nocleg.

 

11 DZIEŃ  WENECJA   08.10

Śniadanie w hotelu. Przejazd do portu Punta Sabbioni. Rejs łodzią motorową po Lagunie Weneckiej. Zwiedzanie Wenecji położonej na 118 wyspach: Giudecca, Plac (zwany „marmurowym salonem Europy”) 
i Bazylika św. Marka, Piazetta, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, Campanille, Most i dzielnica Rialto, czas wolny. Przejazd do hotelu w Lido di Jesolo lub Tarvisio, obiadokolacja, nocleg.

 

12 DZIEŃ  WARSZAWA   09.10

Śniadanie w hotelu lub suchy prowiant. Przyjazd do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera:

·         transport komfortowym autokarem z klimatyzacją, WC, barkiem, obsługa 2 kierowców,

·         1 nocleg tranzytowy w hotelu **/*** w Czechach,

·         10 noclegów w hotelach **/*** we Włoszech, pokoje 2,3 os. z łazienkami,

·         10 śniadań we Włoszech,

·         1 śniadanie i 1 kolacja w Czechach,

·         10 gorących obiadokolacji we Włoszech,

·         ubezpieczenie NNW, KL,

·         opieka pilota i opieka duchowa księdza,

·         podatek Vat.

 

W programie: codzienna Msza Święta.

 

Termin: 28.09 – 09.10.2013

 

Cena:
Grupa od 40 osób – 1.150 zł + 300 euro

 

Grupa od 35 osób – 1.290 zł + 300 euro

 

Cena nie zawiera:

·         kosztów biletów wstępu (w tym m.in. bilety do Katakumb i Muzeów Watykańskich), przewodników miejscowych w miastach, rejsu łodzią motorową (w 2 strony) po Lagunie Weneckiej, opłat lokalnych w Asyżu, Rzymie i Wenecji, komunikacji miejskiej w Rzymie, wypożyczenia słuchawek ok. 120 Euro,

·         opłat za napoje do obiadokolacji,

·         dopłata do pokoju 1 osobowego – 600 zł

 

  Uwagi:

  • Cena skalkulowana przy kursie Euro nie wyższym niż 4,20 zł
  • Osoby podróżujące samotnie mogą być zakwaterowane w pokoju 2 – 3 os.
  • Kawa i herbata w autokarze płatne na całej trasie w złotówkach.

·         Większość hoteli we Włoszech serwuje tzw. śniadania kontynentalne składające się z: pieczywa, masła, miodu, dżemu, kawy, herbaty. Obiadokolacja to 2 dania gorące + deser. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

·         Uwaga (zgodnie z zarządzeniem włoskim z dn. 01.04.00) zwiedzanie Rzymu odbywa się bez autokaru. Kolejność zwiedzania Rzymu może ulec zmianie.

 

Wpłaty:

1/ wpisowe 650 zł

2 rata – 500 zł do 01.06.2013

3 rata – płatna w zł lub w euro do 25.08.2013

 

Wpłaty w Biurze lub przelewem bankowym.

 B.P. Crear  ul. Wilcza 62, 00-679 Warszawa

Tel. 22 6220930

biuro@crear.com.pl

 

 Konto:   28 1750 0009 0000 0000 1224 9818