Parafia Rzymskokatolicka
Św. Ojca Pio w Warszawie

przy ul. Gen. Fieldorfa 1


“Gdyby tylko ludze tego świata mogli dostrzec piękno duszy człowieczej gdy jest ona w łasce bożej, wszyscy grzesznicy i niewierzący na świecie byliby natychmiast nawróceni.” - Ojciec Pio.

27 listopada 2014. Czwartek.
Imieniny Wirgiliusza i Waleriana  

Strona Główna Ogłoszenia Intencje Mszy św. Z życia parafii Słowo na Niedzielę ArchiwumPorządek Mszy św. Nabożeństwa Sakramenty Księża Patron Wspólnoty Caritas Pielgrzymki Rekolekcje Bierzmowanie Wnętrze kaplicy Budowa Sanktuarium Wnętrze kościoła Złote myśli Modlitewnik Anielski Linki Kontakt Login

SŁOWO NA NIEDZIELĘ II Niedziela Adwentu EWANGELIA:

 

KOMENTARZ:

       Na drodze naszego adwentowego przygotowania pojawia się dzisiaj niezwykła postać – Jan Chrzciciel. Pewnie dużo o nim wiemy, jednak zwróćmy uwagę, gdzie Bóg przemawia do Jana. Pustynia – a więc cisza, bez której nie można słowa usłyszeć. Przypatrzmy się życiu Jana. Jest pełne wyrzeczeń, bez nich nie można słowa często uskutecznić, po to, aby potem skutecznie je głosić. Głosi „chrzest nawrócenia” – jak prawdziwy prorok głosi to, w co wierzy i czym najpierw sam żyje. Wykorzystajmy te wskazówki, których udziela na św. Jan Chrzciciel. Szukajmy pustyni w naszym głośnym świecie, aby tam usłyszeć Słowo, nie bójmy się wyrzeczeń, które często trzeba ponieść, aby Słowo w nas mogło stawać się żywe.