Parafia Rzymskokatolicka
Św. Ojca Pio w Warszawie

przy ul. Gen. Fieldorfa 1


“Nigdy nie uskarżaj się na doznawane obelgi, niezależnie od tego , z którejkolwiek strony cię spotykają. Natomiast przypominaj sobie, że Pan Jezus został nasycony zelżywościami ludzi , których On sam obdarzył dobrocią” - Ojciec Pio.

22 września 2014. Poniedziałek.
Imieniny Maurycego i Tomasza  

Strona Główna Ogłoszenia Intencje Mszy św. Z życia parafii Słowo na Niedzielę ArchiwumPorządek Mszy św. Nabożeństwa Sakramenty Księża Patron Wspólnoty Caritas Pielgrzymki Rekolekcje Bierzmowanie Wnętrze kaplicy Budowa Sanktuarium Wnętrze kościoła Złote myśli Modlitewnik Anielski Linki Kontakt Login

SŁOWO NA NIEDZIELĘ II Niedziela Adwentu EWANGELIA:

 

KOMENTARZ:

       Na drodze naszego adwentowego przygotowania pojawia się dzisiaj niezwykła postać – Jan Chrzciciel. Pewnie dużo o nim wiemy, jednak zwróćmy uwagę, gdzie Bóg przemawia do Jana. Pustynia – a więc cisza, bez której nie można słowa usłyszeć. Przypatrzmy się życiu Jana. Jest pełne wyrzeczeń, bez nich nie można słowa często uskutecznić, po to, aby potem skutecznie je głosić. Głosi „chrzest nawrócenia” – jak prawdziwy prorok głosi to, w co wierzy i czym najpierw sam żyje. Wykorzystajmy te wskazówki, których udziela na św. Jan Chrzciciel. Szukajmy pustyni w naszym głośnym świecie, aby tam usłyszeć Słowo, nie bójmy się wyrzeczeń, które często trzeba ponieść, aby Słowo w nas mogło stawać się żywe.