Parafia Rzymskokatolicka
Św. Ojca Pio w Warszawie

przy ul. Gen. Fieldorfa 1


“Czyń dobro gdziekolwiek jesteś, aby każdy mógł powiedzieć “ to jest dziecko Chrystusa “. Znoś utrapienia, choroby, cierpienia z miłości do Boga i dla nawrócenia biednych grzeszników. Podtrzymuj słabego, pocieszaj tego co płacze” - Ojciec Pio.

06 czerwca 2020. Sobota.
To jest archiwum. Zapraszamy na nową stronę

Strona Główna Ogłoszenia Intencje Mszy św. Z życia parafii Słowo na Niedzielę Porządek Mszy św. Nabożeństwa Sakramenty Księża Patron Wspólnoty Ruch Rodzin Nazaretańskich Ruch Światło-Życie Kościół Domowy Odnowa w Duchu Świętym Grupa Modlitwy św. Ojca Pio Grupa czcicieli Szkaplerza Karmelitańskiego Różaniec rodziców Chór "Hejnał" Zespół śpiewaczy "Oremus" Zespół muzyczny Parafialny zespół "Caritas" Centrum Ochotników Cierpienia TaizeCaritas Pielgrzymki Rekolekcje Światowe Dni Młodzieży Bierzmowanie Wnętrze kaplicy Budowa Sanktuarium Wnętrze kościoła Złote myśli Modlitewnik Anielski Linki Kontakt Lokalizacja Login

„Ochotnikiem Cierpienia” jest ten, kto dzięki wierze potrafi nawet pokochać cierpienie, nie dlatego, że jest ono dobrem samym w sobie, ale dlatego, że mocą łaski odkupienia przekształca się w niezwykły dar zbawienia dla każdego człowieka. Zwłaszcza dla grzeszników, dla całego Kościoła i całego świata.
(prał. Rocchetta, "L'Ammalato
realizzatore e annunciatore
dell'amore misericordioso del
Cuore di Gesu")Od około roku jest obecna w naszej parafii nowa wspólnota: Centrum Ochotników Cierpienia. Jest to stowarzyszenie wiernych świeckich, których celem jest wspólny apostolat zmierzający do wykorzystania potencjału ludzi chorych i niepełnosprawnych. Zostało zatwierdzone przez Kościół mocą Breve Apostolskiego Valde probande Jana XXIII 24 listopada 1960 roku. Założycielem stowarzyszenia jest prał. Luigi Novarese. W pewnym okresie życia doświadczył on długotrwałego cierpienia i towarzyszącego mu poczucia bezużyteczności. Odkrył wówczas, że tylko wiara i zjednoczenie z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym może nadać sens ludzkiemu cierpieniu i udzielić odpowiedzi na ciągle powracające różnorakie pytania.

Celem Ochotników Cierpienia jest:
— naśladowanie dobrowolnej ofiary Jezusa złożonej Ojcu, ze świadomością,
    że taka ofiara może stać się darem i zyskać wartość odkupieńczą dla całego Kościoła
— przyjęcie cierpienia przez wiarę i uczynienie z niego wyrazu miłości,
    by objawić miłosierne Serca Jezusa i wszystkim ludziom.

Staramy się w tym duchu postępować każdego dnia. Spotykamy się w trzecią sobotę miesiąca na wspólnej Eucharystii, modlimy się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, przyzywamy orędownictwa naszych Patronów we wszystkich intencjach ważnych dla nas i całego Kościoła. Po Mszy Św. jest spotkanie integracyjne przy herbacie, kawie i słodkościach w czasie którego dzielimy się swoim życiem, jego blaskami i cieniami, a także planujemy choćby wspólne wakacyjne wyjazdy do Głogowa, gdzie w Domu Uzdrowienia Chorych mieści się nasze centrum formacyjne i rehabilitacyjne.


Zobacz świadectwo z pobytu w Domu Uzdrowienia Chorych