Parafia Rzymskokatolicka
Św. Ojca Pio w Warszawie

przy ul. Gen. Fieldorfa 1


“Bądź odważny i nie obawiaj się ataków szatana. Zapamiętaj, iż jest to zdrowy znak, gdy szatan krzyczy i miota się wokół Twojego sumienia. To znaczy, że nie ma on dostępu do wnętrza Twojej woli.” - Ojciec Pio.

04 grudnia 2021. Sobota.
To jest archiwum. Zapraszamy na nową stronę

Strona Główna Ogłoszenia Intencje Mszy św. Z życia parafii Słowo na Niedzielę Porządek Mszy św. Nabożeństwa Sakramenty Księża Patron Wspólnoty Ruch Rodzin Nazaretańskich Ruch Światło-Życie Kościół Domowy Odnowa w Duchu Świętym Grupa Modlitwy św. Ojca Pio Grupa czcicieli Szkaplerza Karmelitańskiego Różaniec rodziców Chór "Hejnał" Zespół śpiewaczy "Oremus" Zespół muzyczny Parafialny zespół "Caritas" Centrum Ochotników Cierpienia TaizeCaritas Pielgrzymki Rekolekcje Światowe Dni Młodzieży Bierzmowanie Wnętrze kaplicy Budowa Sanktuarium Wnętrze kościoła Złote myśli Modlitewnik Anielski Linki Kontakt Lokalizacja Login

Ruch światło-życie (Oaza)

wspólnota oazowa przy parafii św. Ojca Pio


Nasza wspólnota powstała jesienią 2005 roku i liczy obecnie około 30 osób. Jesteśmy grupą młodych ludzi (od gimnazjalistów po studentów) o wyjątkowo zróżnicowanych zainteresowaniach, charakterach i życiowych doświadczeniach. Są wśród nas aktorzy, śpiewacy, kolarze, siatkarze, motocykliści, gitarzyści, fotograficy, gimnazjaliści, licealiści, studenci, humaniści, matematycy i trudno opisać tutaj kto jeszcze! Każdy jest u nas sobą i cieszymy się z każdej nowej osoby. Spotykamy się, co tydzień w piątek po wieczornej mszy św. Dużo się śmiejemy, rozmawiamy i oczywiście modlimy. Na naszych spotkaniach poznajemy lepiej naszą wiarę, naszego Boga, nasz Kościół. Chcemy przeżywać swoją wiarę świadomie, co wcale nie znaczy, że śmiertelnie poważnie. Lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu. Jeździmy na wycieczki rowerowe, organizujemy ogniska, zimą umawiamy się na łyżwy lub bitwy na śnieżki. W wakacje chodzimy systematycznie do kina. To co się dzieje na naszych spotkaniach doprawdy trudno opisać słowami. Najlepiej jest przyjść i przekonać się osobiście. Nie ma się czego bać, ani wstydzić!

Poza piątkowymi spotkaniami podejmujemy różne posługi dla parafii:

  • prowadzimy (animatorzy) przygotowanie młodzieży do bierzmowania
  • przygotowujemy bożonarodzeniową szopkę oraz ciemnice i grób Pański na Wielkanoc
  • przygotowujemy sianko na bożonarodzeniowe stoły oraz wodę święconą na Wielką Sobotę
  • prowadzimy nabożeństwa drogi krzyżowej w Wielkim Poście, czuwania modlitewne, modlitwę liturgią godzin w Wielkim Tygodniu oraz Różaniec w październiku
  • budujemy ołtarz na Boże Ciało
  • wielu z nas (chłopaków) jest lektorami/ministrantami
  • prowadzimy śpiew podczas Mszy Świętej raz w miesiącuLatem wyjeżdżamy na rekolekcje wakacyjne, które zawsze pozostawiają w nas niezatarte wspomnienia. Są okazją do poznania nowych ludzi i zbliżenia się, choćby o krok, do Pana Boga. Zapraszamy wszystkich młodych ludzi do naszej wspólnoty, bo "gdzie dwóch, albo trzech spotyka się w imię moje tam Ja jestem pośród nich". Przyjdź, nie pożałujesz!

Kontakt: oazagoclaw@gmail.com

Jesteśmy także na: Facebook'u: www.facebook.com/oazagoclaw
i Twitterze: www.twitter.com/OazaPioGoclaw


Trochę faktów o Ruchu Światło - Życie...

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot. Znakiem Ruchu Światło-Życie jest starochrześcijański symbol fos-zoe (gr. słowa światło i życie splecione literą omega, tworzące krzyż).

Cel Ruchu Światło-Życie jest osiągany poprzez realizację bardzo konkretnego programu formacyjnego. Każdy uczestnik Ruchu po ewangelizacji, prowadzącej do przyjęcia Jezusa Chrystusa jako swego Pana i Zbawiciela, uczestniczy w formacji w grupie uczniów Jezusa (deuterokatechumenat) a następnie we wspólnocie diakonijnej, podejmując konkretną służbę (diakonię) w Kościele i świecie. Ewangelizacja - katechumenat - diakonia, to trzy etapy drogi formacyjnej Ruchu Światło-Życie na wszystkich poziomach formacji. Podstawowe metody realizacji programu formacyjnego to: metoda "światło-życie", przenikająca wszystkie elementy programu formacyjnego, oaza rekolekcyjna i mała grupa formacyjna. Początki historii Ruchu sięgają pierwszej oazy, która odbyła się w r. 1954 Ruch Światło-Życie rozwinął się z oaz - rekolekcji zamkniętych prowadzonych metodą przeżyciową.. Przed rokiem 1976 Ruch był znany pod nazwą "Ruch oazowy", "Ruch Żywego Kościoła". Twórcą oazy, założycielem Ruchu i pierwszym moderatorem krajowym był ks. Franciszek Blachnicki (24 III 1921 - 27 II 1987). Ruch Światło-Życie powstał i rozwija się w Polsce a w ostatnich kilkunastu latach rozszerza się również poza jej granicami: na Słowacji, w Czechach, w Niemczech, na Białorusi, Łotwie i ostatnio w Chinach.