Parafia Rzymskokatolicka
Św. Ojca Pio w Warszawie

przy ul. Gen. Fieldorfa 1


“Czas wykorzystany dla chwały Boga i zbawienia duszy, nie jest nigdy czasem źle wykorzystanym” - Ojciec Pio.

06 czerwca 2020. Sobota.
To jest archiwum. Zapraszamy na nową stronę

Strona Główna Ogłoszenia Intencje Mszy św. Z życia parafii Słowo na Niedzielę Porządek Mszy św. Nabożeństwa Sakramenty Księża Patron Wspólnoty Ruch Rodzin Nazaretańskich Ruch Światło-Życie Kościół Domowy Odnowa w Duchu Świętym Grupa Modlitwy św. Ojca Pio Grupa czcicieli Szkaplerza Karmelitańskiego Różaniec rodziców Chór "Hejnał" Zespół śpiewaczy "Oremus" Zespół muzyczny Parafialny zespół "Caritas" Centrum Ochotników Cierpienia TaizeCaritas Pielgrzymki Rekolekcje Światowe Dni Młodzieży Bierzmowanie Wnętrze kaplicy Budowa Sanktuarium Wnętrze kościoła Złote myśli Modlitewnik Anielski Linki Kontakt Lokalizacja Login

Grupa czcicieli Szkaplerza Karmelitańskiego

zaprasza na spotkania w każdy I i III wtorek miesiąca
( naprzemiennie z grupą O. Pio ).


Grupa Czcicieli Szkaplerza Karmelitańskiego powstała w R 2006 z inicjatywy ks. proboszcza A. Kuflikowskiego w porozumieniu z karmelitanką s. Walentyną Wylotek, która jest opiekunem duchowym grupy. Szkaplerz to razem z Różańcem dwa najbardziej uprzywilejowane sakramentalia Maryjne, które dziś jeszcze bardziej niż kiedykolwiek nabierają większego i bardziej uniwersalnego znaczenia w historii oraz życiu codziennym. Te dwa niewielkie skrawki tkaniny połączone tasiemką to symbol przymierza z Najświętszą Maryją Panną i wyraz całkowitego Jej, szczególnie w chwili przejścia do życia wiecznego. Św.O. Pio i J.PII nigdy nie oderwali oczu od Maryi. Szkaplerz pomaga przyoblekać się w cnoty jak: Miłość, Nadzieja, Przebaczenie...

  Na spotkaniach i w domach
 • odmawiamy Różaniec by wchodzić w tajemnicę Zbawienia - to nasza droga życiowa z Matką Bożą,
 • czytamy i rozważamy Pismo Św,
 • wspomagamy modlitwami Ojca Św Benedykta XVI , biskupów, kapłanów i wszystkich potrzebujących naszej modlitwy,

Historia Szkaplerza sięga wieku XII, a nosili go m.i.n : Teresa od Jezusa, św.Teresa Benedykta, św.Szymon Stock, Kazimierz Pułaski, król Władysław Jagiełło czy papież Jan Paweł II.

  Jeśli pragniesz :
 • uzyskać sobie opiekę i życzliwość Matki Bożej przez wierność Bogu i Kościołowi ,
 • uczestniczyć w rozważaniach Pisma Św, aby bardziej uświadomić sobie jedność z Chrystusem ,
 • być apostołem dobrej nowiny, pomagać, wchodzić w sytuację drugiego człowieka,
 • żyć w Obliczu Ducha Św,
 • brać udział w nabożeństwach Maryjnych i czcić Jej święta,
 • dowiedzieć się o historii Szkaplerza, Zakonu karmelitańskiego i obecnej działalności - to zapraszamy abyś dołączył(a) do naszego Bractwa.

Święto Matki Bożej z Karmelu obchodzone jest 16 lipca. Przygotowania poprzedzone są odmawianiem nowenny i litanii do Matki Bożej . Podczas mszy można przyjąć z rąk kapłana Szkaplerz i na zawsze zjednoczyć się z Maryją.

Członkowie grupy