Parafia Rzymskokatolicka
Św. Ojca Pio w Warszawie

przy ul. Gen. Fieldorfa 1


“Maryja jest jak Gwiazda, która rozświetla nasze ścieżki i to Ona pokaże Ci bezpieczną drogę do Ojca Niebieskiego. Ona będzie kotwicą, do której przylgniesz w godzinie zwatpienia” - Ojciec Pio.

23 października 2021. Sobota.
To jest archiwum. Zapraszamy na nową stronę

Strona Główna Ogłoszenia Intencje Mszy św. Z życia parafii Słowo na Niedzielę Porządek Mszy św. Nabożeństwa Sakramenty Księża Patron Wspólnoty Caritas Pielgrzymki Rekolekcje Światowe Dni Młodzieży Bierzmowanie Wnętrze kaplicy Budowa Sanktuarium Wnętrze kościoła Złote myśli Modlitewnik Anielski Linki Kontakt Lokalizacja Login

Z listów św. Ojca Pio


"Uczestnicząc we Mszy Świętej i wykonując swe święte obowiązki, przykładaj wielką wagę do wstawania, przyklękania i siadania. Każdą czynność wykonuj z wielką pobożnością. Panuj nad spojrzeniem, nie kręć głową na wszystkie strony, by zobaczyć, kto wchodzi a kto wychodzi. Nie śmiej się, przez szacunek dla świętego miejsca i dla tych, którzy stoją obok ciebie. Ćwicz się, by z nikim nie zamieniać ani słowa, chyba że miłość bliżniego tego wymaga." ( Epist.III, 87)

"Nie zniechęcajmy się nigdy wobec planów Opatrzności Bożej, która mieszając radość ze łzami, tak poszczególnych ludzi, jak i narodów , prowadzi je do osiągnięcia ostatecznego celu. Zauważmy, że za ukrytą widoczną ręką człowieka jest zawsze ukryta ręka Boga" ( Epist.IV, s.101)

"Starajmy się nauczyć tego , aby we wszystkich wydarzeniach ludzkich rozponawać i czcić wolę Boga" (Epist.III, s.55)

"W życiu duchowym trzeba ciągle iść do przodu i nigdy się nie cofać. W przeciwnym razie stanie się tak, jak dzieje się z łodzią, która zamiast płynąć do przodu, zatrzymuje się, a wówczas wiatr ją cofa" (AdFP, s.554)