Parafia Rzymskokatolicka
Św. Ojca Pio w Warszawie

przy ul. Gen. Fieldorfa 1


“Nigdy nie uskarżaj się na doznawane obelgi, niezależnie od tego , z którejkolwiek strony cię spotykają. Natomiast przypominaj sobie, że Pan Jezus został nasycony zelżywościami ludzi , których On sam obdarzył dobrocią” - Ojciec Pio.

07 czerwca 2020. Niedziela.
To jest archiwum. Zapraszamy na nową stronę

Strona Główna Ogłoszenia Intencje Mszy św. Z życia parafii Archiwum 2011 Archiwum 2010 Archiwum 2009 Archiwum 2008 Świetlica dla dzieciSłowo na Niedzielę Porządek Mszy św. Nabożeństwa Sakramenty Księża Patron Wspólnoty Caritas Pielgrzymki Rekolekcje Światowe Dni Młodzieży Bierzmowanie Wnętrze kaplicy Budowa Sanktuarium Wnętrze kościoła Złote myśli Modlitewnik Anielski Linki Kontakt Lokalizacja Login

Z ŻYCIA PARAFII

A.D. 2008

28 grudnia 2008:

Niedziela Świętej Rodziny to wyśmienita okazja, by przypomnieć sobie Boży plan w stosunku do tej podstawowej wspólnoty ludzkiej. W naszej parafii gościliśmy ks. prałata Grzegorza Kaszaka, sekretarza Papieskiej Rady ds. Rodziny. Podczas uroczystej Mszy świętej, małżonkowie odnowili przyrzeczenia składane w dniu ślubu i otrzymali w prezencie egzemplarze Nowego Testamentu, by czerpiąc ze źródła, uczyli się coraz głębiej przeżywać wspólną drogę do świętości.

Boże Narodzenie 2008:

W tym roku po raz pierwszy Pasterkę odprawialiśmy w murach budującego się nowego kościoła. Warunki były prawdziwie "pasterskie". Kościół wypełniony po brzego przypominał, że tej nocy wydarzyło się coś wyjątkowego. Jezus Chrystus przyszedł do swoich... wszystko wskazuje na to, że byli tacy, którzy Go przyjęli. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zarówno z pasterki jak i z naszej kaplicy.

13-14 grudnia 2008:

Dziś nawiedza naszą parafię Krzyż, przed którym modlił się Ojciec Święty Jan Paweł II w ostatni Wielki Piątek swojego doczesnego życia. Jest to dobra okazja, by zastanowić się nad sensem swojego życia w świetle tajemnicy Wcielenia Jezusa Chrystusa, której rocznicę już niedługo będziemy obchodzić. Przez Krzyż do Nieba...

13 grudnia 2008:

Z wycieczką autokarową udaliśmy się do Seminarium Duchownego naszej diecezji na niecodzienny spektakl, przygotowany przez zmierzających do kapłaństwa alumnów III roku. Przedstawienie nosiło tytuł: Pierścień i Róża. Jako, że obsada typowo męska, a ról niewieścich do odegrania sporo - zabawa była przednia. Zachęcam do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

6 grudnia 2008:

We wspomnienie świętego Mikołaja, zgodnie z czteroletnią już tradycją, gościliśmy w naszej parafii ks. bp. Stanisława Kędziorę. Dostojny Gość przewodniczył Mszy świętej roratniej, wygłosił Słowo Boże, a na koniec wcielił się w rolę św. Mikołaja. Jako że był to zarazem dzień urodzin ks. biskupa On też otrzymał prezent - wielkiego pluszowego misia.

12 października 2008:

Dziś w całej Polsce obchodzimy po raz ósmy Dzień Papieski. Jest dużo wspomnień, modlitwy o beatyfikację; jest również możliwość sponsorowania stypendiów dla utalentowanych dzieci i młodzieży. Nie mogło oczywiście zabraknąć kremówek... Ile było chętnych i w jakim wieku można zobaczyć na zdjęciach!

21 września 2008:

21 września przeżywaliśmy w naszej parafii wyjątkową uroczystość. W świeżo postawione mury nowego kościoła ks. apb Henryk Hoser dokonał aktu wmurowania kamienia węgielnego uzyskanego z grobów św. Piotra i św. O. Pio. Po uroczystej Mszy świętej wszyscy chętni parafianie i goście do nocy mogli bawić się na festynie. Mimo zmiennej pogody wszystko udało się znakomicie.


Zapraszamy od oglądania zdjęć z uroczystości wmurowania kamienia węgielnego. 7 - 19 lipca 2008:

W dniach 7 - 19 lipca pierwsza grupa dzieci wypoczywała na koloni w Jastrzębiej Górze. Pogoda była w sam raz, atrakcji co nie miara. Wszyscy bawili się dobrze i szczęśliwie wrócili... Bogu niech będą dzięki! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

A oto wybór zdjęć z drugiej tury parafialnych kolonii do Jastrzębiej Góry, 19 - 30 lipca.

12 czerwca 2008:

W dniu dzisiejszym 80 osób z naszej parafii przyjęło z rąk ks. bp. Stanisława Kędziory sakrament bierzmowania. Od dziś do ich dyspozycji jest pełnia darów Ducha Świętego, który prowadzi wierzących do Jezusa. Dziś także poświęcona została figura św. Antoniego z Padwy, dar ks. prałata Jana Byrskiego z Mińska Mazowieckiego.

1 czerwca 2008:

Parafialna Caritas przy współudziale sił sprzymierzonych przygotowała i poprowadziła dla naszych milusińskich festyn z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Dziecka. Zabawa była przednia, bo i różnorodnych atrakcji nie zabrakło. Uczestnicy na szczęście też dopisali, a bawili się nie tylko mali :) Zachęcamy do obejrzenia zdjęć!

22 maja 2008:

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Kościół przypomina dziś, że obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie jest darem, który trudno przecenić... On pragnie czynić swoje mieszkanie w każdym z nas... Mszę świętą sprawowali i w procesji nam przewodzili trzej nowo wyświęceni kapłani naszej diecezji. Ks. Paweł Cudny, ks. Paweł Tomasz Kondracki, ks. Łukasz Waldemar Król.

W dniach 25 kwietnia - 3 maja grupa pielgrzymów z naszej parafii, wyruszyła pod wodzą ks. Proboszcza do Ziemi Świętej. Wrażenia podobno trudno wyrazić, zapraszamy więc do obejrzenia wybranych zdjęć. Może zachęcą kogoś do wyruszenia na pielgrzymi szlak...
11 maja 2008:

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swojego serca. Jest to wielkie wydarzenie, nie tylko dla nich i ich rodzin, ale również dla całej naszej parafii.


20 kwietnia 2008:

W dniu dzisiejszym Ks. prof. Bronisław Mierzwiński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego wygłosił w naszej kaplicy konferencję na temat: Rola mężczyzny w rodzinie. Za tydzień druga część konferencji, tym razem na temat: Rola kobiety w rodzinie.


13 kwietnia 2008:

Dziś niedziela Dobrego Pasterza. Gościmy w naszej parafii ks. dra Jacka Grzybowskiego oraz brać klerycką z naszego Seminarium Duchownego. Przez cały dzień głoszą nam Słowo Boże, dają świadectwo o swoim powołaniu i animują śpiew podczas Mszy Świętych.


2 kwietnia 2008:

W rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II ksiądz Proboszcz przywiózł z Wiecznego Miasta kamień węgielny pod budowę naszego Sanktuarium. Kamień wydobyty z grobu świętego Piotra poświęcił osobiście papież Benedykt XVI.2 kwietnia 2008
godz. 21:37

20-23 marca 2008:

Mszą Wieczerzy Pańskiej Kościół - w tym także nasz parafialny - rozpoczął celebrację największych tajemnic chrześcijaństwa. Ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa, męka i śmierć naszego Zbawiciela, oraz Jego chwalebne Zmartwychwstanie otworzyły nam nową perspektywę. Perspektywę życia wiecznego, którego zadatek otrzymujemy w sakramentach Kościoła. Każdy z nas mógł w tych dniach u samego źródła zaczerpnąć jeszcze raz łaski odkupienia.


16 marca 2008:

Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Kościół rozpoczyna obchód świąt Paschalnych od wspomnienia uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. W naszej parafii to wydarzenie zostało zainscenizowane podczas Mszy św. dla dzieci. Osiołka zastępował kuc, a Pana Jezusa odważne pociechy płci obojga.


9-12 marca 2008:

Od 9 do 12 marca przeżywamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku nauki dla dorosłych i młodzieży głosi ks. Jacek Rosa, doktorant bioetyki Ateneo Pontificio Regina Apostolorum w Rzymie. Dzieciom ze szkoły podstawowej w przygotowaniu do Świąt Paschalnych pomagają Siostry od Aniołów z Częstochowy.


1 marca 2008:

1 marca 2008 roku o godz. 10.00, podczas Mszy Świętej w parafii M. B. Pięknej Miłości w Warszawie, miał miejsce obrzęd obłóczyn. Nasz parafianin Rafał Jabłkowski alumn II roku Wyższego Seminarium Duchownego diecezji Warszawsko - Praskiej przyjął z rąk ks. Rektora strój duchowny. Jest to zewnętrzny znak przyobleczenia nowego człowieka, który chce iść drogą Jezusa, by całemu światu dać świadectwo Prawdzie. To zarazem pierwszy - po wstąpieniu do seminarium - etap, na drodze formacji zmierzającej do przyjęcia sakramentu święceń.


Zimowisko 2008:

Na zimowisku byliśmy w górach w Zakopanem. Nasz obóz trwał tydzień.

Dużo przebywaliśmy na świeżym powietrzu. Spacerowaliśmy po dolinach: dolinie Kościeliskiej, Strążyskiej i Białego. W dolinie Chochołowskiej mieliśmy kulig, a potem ognisko - piekliśmy kiełbaski i jedliśmy chleb ze smalcem. Prawie codziennie jeździliśmy na nartach. Na oscypki i po pamiątki chodziliśmy na Krupówki:). Wjechaliśmy na Gubałówkę, potem pieszo wróciliśmy do naszego ośrodka - wszystkim ten spacer bardzo się podobał.

Stałym punktem dnia była Msza święta w kaplicy. Odwiedziliśmy również kaplicę Brata Alberta, gdzie ksiądz odprawił nam Mszę świętą. W piątek uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej w Ludźmierzu. Posiłki na zimowisku rozpoczynaliśmy i kończyliśmy modlitwą.

Codziennie była "komisja czystości", sprawdzająca porządek w pokojach.

Zimowisko, tak, jak co roku udało się bardzo dobrze. Pogoda i humor nam dopisywał.

Jan Domagała


9 lutego 2008:

W sobotę 9 lutego nasz parafianin Karol Szelągowski przyjął z rąk ks. bp. Stanisława Kędziory posługę akolitatu. Karol jest alumnem IV roku naszego Seminarium Duchownego. Z tą posługą wiąże się rola nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej, co oznacza iż w razie potrzeby nasz kleryk będzie mógł udzielać nam Pana Jezusa pod postacią chleba. Posługa akolity jest kolejnym etapem na drodze do sakramentu święceń.


6 lutego 2008:

W środę popielcową podczas Mszy św. o godz. 18.00 gościliśmy w naszej parafii księdza biskupa Stanisława Kędziorę i o. Gabriela Bartoszewskiego. Ks. biskup poświęcił figurę św. Ojca Pio, która począwszy od dnia dzisiejszego rozpoczyna nawiedzanie naszych rodzin. Z rąk dostojnych gości, jako pierwsi przyjęli wizerunek naszego patrona, mieszkańcy ulicy Samolotowej.


3 lutego 2008:

W niedzielę 3.02.2008 gościliśmy w naszej parafii o. Gabriela Bartoszewskiego z zakonu Ojców Kapucynów. Mieszka w Warszawie w klasztorze przy ul. Miodowej, jest postulatorem wielu procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych. Przez cały dzień głosił Słowo Boże, przygotowując naszą wspólnotę do peregrynacji figury św. Ojca Pio, którą od środy popielcowej będziemy mogli gościć w naszych domach.