Parafia Rzymskokatolicka
Św. Ojca Pio w Warszawie

przy ul. Gen. Fieldorfa 1


“Musisz zawsze trzymać się prostej i wąskiej ścieżki w świętym katolickim kościele, ponieważ Ona jest jedyną Panną Chrystusa i tylko ona może Ci przynieść spokój. Tylko Ona posiada Jezusa w świętym sakramencie, albowiem on jest prawdziwym Książęciem Pokoju.” - Ojciec Pio.

14 lipca 2020. Wtorek.
To jest archiwum. Zapraszamy na nową stronę

Strona Główna Ogłoszenia Intencje Mszy św. Z życia parafii Archiwum 2011 Archiwum 2010 Archiwum 2009 Archiwum 2008 Świetlica dla dzieciSłowo na Niedzielę Porządek Mszy św. Nabożeństwa Sakramenty Księża Patron Wspólnoty Caritas Pielgrzymki Rekolekcje Światowe Dni Młodzieży Bierzmowanie Wnętrze kaplicy Budowa Sanktuarium Wnętrze kościoła Złote myśli Modlitewnik Anielski Linki Kontakt Lokalizacja Login

Z ŻYCIA PARAFII

A.D. 2009

27 grudnia 2009:

W niedzielę Świętej Rodziny, Mszy św. o godz. 12:00 przewodniczył ks. bp Grzegorz Kaszak.


Uroczystość Narodzenia Pańskiego, A.D. 2009:

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć żłóbka oraz najnowszych zdjęć z placu budowy naszego Sanktuarium.

6 grudnia 2009:

Po Mszy Św. dla dzieci zawitał do nas Św. Mikołaj ...

29 listopada 2009:

Dnia 29 listopada, podczas Mszy Świętej o godzinie 12, Przedstawiciele rożnych grup parafialnych złożyli Ks. Proboszczowi Andrzejowi Kuflikowskiemu serdeczne życzenia z okazji imienin. Dostojny Solenizant ze wzruszeniem i zadumą przyjął wyrazy serdeczności i zapewnienia o modlitewnej pamięci, jako wyraźne potwierdzenie duchowej więzi i jedności Parafian ze swoim Pasterzem, w którym jaśnieje przykład Bożej dobroci i ojcowskiej troski o wspólnotę Wiernych. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

20 września 2009:

Dnia 20 września odbył się w naszej parafii odpust ku czci Św. Ojca Pio, poprzedzony czterdziestogodzinnym nabożeństwem eucharystycznym, prowadzonym przez Ks. Karola Litawę z Rzymu. Podobnie jak w poprzednich latach wydarzenie to było szczególnym przeżyciem duchowym i kulturalnym w naszej ciągle jeszcze młodej wspólnocie. Głównej Mszy odpustowej przewodniczył Biskup Tadeusz Płoski. Obecni byli także księża i wierni z okolicznych parafii. Oprócz licznych elementów o charakterze kulturalnym i rozrywkowym uroczystość odpustowa była dla nas wszystkich kolejną okazją do pogłębienia wiary i duchowej wierności szlachetnym ideałom moralnym i religijnym Patrona parafii. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.

7 - 31 lipca 2009:

Podobnie jak w latach ubiegłych grupa dzieci z naszej parafii wyjechała na kolonie do Jastrzębiej Góry. W dniach 7 - 31 lipca zorganizowano dwa turnusy. Różnorakich atrakcji nie brakowało, więc wszyscy wrócili zadowoleni i cali, a to przecież najważniejsze. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z pierwszego turnusu.

7 czerwca 2009:

Może z pewnym opóźnieniem, ale mimo to - dość licznie - świętowaliśmy Dzień Dziecka. Festyn dużym nakładem sił przygotowany został pod kierunkiem parafialnej Caritas. Pogodę osobiście zagwarantował ks. Tomasz, więc z wszystkich atrakcji można było korzystać do woli. Zapraszamy do obejrzenia kilku fotografii.

31 maja 2009:

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nasz parafianin ks. Jacek Piotrowski ze zgromadzenia Księży Misjonarzy, odprawił uroczystą Mszę Prymicyjną i udzielił wszystkim zgromadzonym specjalnego błogosławieństwa. Wzruszeń nie zabrakło. Księdzu Prymicjantowi życzymy Mocy Ducha na wszystkie lata kapłańskiej posługi!

23 maja 2009:

Nasz parafianin Karol Szelągowski w dniu przyjął pierwszy stopień sakramentu święceń - diakonat. Od soboty może w liturgii Kościoła czynić wszystko z wyjątkiem sprawowania Mszy Świętej i spowiadania. Jest to kolejny etap na drodze do prezbiteratu - czyli potocznie mówiąc kapłaństwa. Polecamy ks. diakona Karola modlitwie całej naszej Wspólnoty.

10 maja 2009:

W dniu dzisiejszym 92 dzieci z klas drugich przyjęło po raz pierwszy do swoich serc Pana Jezusa w Komunii Świętej. Życzymy by ten dzień zapoczątkował nowy rozdział w życiu tych dzieci i ich rodzin.

22 kwietnia - 2 maja 2009:

Niedawno zakończyła się kolejna parafialna pielgrzymka. Tym razem do Grecji. Pielgrzymi podążali śladami św. Pawła Apostoła i odwiedzili m.in. Tesaloniki, Meteory, Delfy, Epidauros, Nafplio, Mykeny, Korynt, Ateny, Termopile, Filipię i Lidię. Zapraszamy do obejrzenia wybranych zdjęć.

13 kwietnia 2009:

W dniu dzisiejszym Sumie przewodniczył ks. bp Grzegorz Kaszak ordynariusz diecezji sosnowieckiej. Wcześniej jako sekretarz Kongregacji do spraw Rodziny gościł u nas nie raz, teraz jednak po raz pierwszy sprawował swoją Mszę Prymicyjną jako biskup i udzielił sakramentu chrztu św. dwójce dzieci.

11 kwietnia 2009:

Święte Triduum Paschalne. Trzy najważniejsze świąteczne dni w życiu chrześcijanina. Uroczysta oprawa, wyjątkowa dekoracja, wszystko po to, by głębiej przeżyć Przejście Jezusa ze śmierci do życia, gdyż Jego przejście to także nadzieja dla mnie... Nadzieja, że ja też mogę zwyciężyć grzech, który mnie przygniata, okoliczności życia, którym nie mogę sprostać. Zapraszamy do galerii zdjęć. Jak powstawał Grób Pański można zobaczyć TUTAJ.

6 kwietnia 2009:

W Wielki Poniedziałek wieczorem poszliśmy ulicami naszego Gocławia naśladując Jezusa w dźwiganiu Krzyża. Po drodze nawiedziliśmy trzy sąsiadujące parafie. Było nas dużo, a Pan pobłogosławił pogodą, należy więc mieć nadzieję, że pomimo szybkiego tempa był to czas skupienia i modlitwy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

5 kwietnia 2009:

Uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Tym razem bez osiołka. Wiele kolorowych palm i wiwatów, ale czy w sercach naszych przez grzech nie wołamy zarazem: Ukrzyżuj Go!? W taką uroczystość nie mogło zabraknąć wśród nas przedstawicieli powołanych spośród nas do kapłaństwa.

29 marca 2009:

Rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje Wielkopostne. Osobom dorosłym w ich przeżyciu pomaga ks. prof. Jan Przybyłowski z UKSW. Rekolekcje dla dzieci prowadzą podobnie jak w zeszłym roku siostry od Aniołów. Wszystkich zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w tym bezpośrednim przygotowaniu do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

28 marca 2009:

Rozpoczęły się parafialne przygotowania do Świąt Wielkanocnych i tym razem wcale nie mam na myśli spraw duchowych! Grupa parafian różnej płci i w różnym wieku, pięknie wysprzątała naszą kaplicę, a przedstawiciele Oazy poczynili kolejne przygotowania do budowy Grobu Pańskiego. Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć.

22 lutego 2009:

Po raz kolejny gościliśmy w naszej parafii Panią dr Wandę Półtawską. Była przyjaciółką Jana Pawła II i jest specjalistką prowadzącą od wielu lat poradnię rodzinną. Mogliśmy zaczerpnąć z Jej wiedzy podczas konferencji, które wygłosiła do kobiet, mężczyzn i rodzin.

24-31 stycznia 2009:

Od 24 do 31 stycznia, jak co roku grupa dzieci z naszej parafii spędzała ferie w górach. Mimo obaw śniegu nie zabrakło, a wszyscy wrócili w miarę zdrowi i wypoczęci, nawet kadra opiekunów, pod wodzą ks. Proboszcza. Zapraszamy do obejrzenia wybranych zdjęć!

11 stycznia 2009:

Msza o godzinie 16.00 to początek spotkania opłatkowego ruchów Kościelnych spotykających się przy naszej parafii. Liczba tych, którzy znaleźli czas wskazuje na to, że było to spotkanie przedstawicieli naszych wspólnot, ale i tak było miło :)

11 stycznia 2009:

Jasełka, konkurs szopek, koncert kolęd. Wiele się działo tego dnia podczas Mszy świętej odprawianej szczególnie dla dzieci. Na zakończenie okresu Bożego Narodzenia uczniowie z naszej szkoły przedstawili jasełka, rozstrzygnięto konkurs na szopkę wykonaną "własnoręcznie" przez najmłodszych, a nasz parafialny chórek "Oremus" przedstawił odpowiedni repertuar. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.