Parafia Rzymskokatolicka
Św. Ojca Pio w Warszawie

przy ul. Gen. Fieldorfa 1


“Maryja jest jak Gwiazda, która rozświetla nasze ścieżki i to Ona pokaże Ci bezpieczną drogę do Ojca Niebieskiego. Ona będzie kotwicą, do której przylgniesz w godzinie zwatpienia” - Ojciec Pio.

07 czerwca 2020. Niedziela.
To jest archiwum. Zapraszamy na nową stronę

Strona Główna Ogłoszenia Intencje Mszy św. Z życia parafii Archiwum 2011 Archiwum 2010 Archiwum 2009 Archiwum 2008 Świetlica dla dzieciSłowo na Niedzielę Porządek Mszy św. Nabożeństwa Sakramenty Księża Patron Wspólnoty Caritas Pielgrzymki Rekolekcje Światowe Dni Młodzieży Bierzmowanie Wnętrze kaplicy Budowa Sanktuarium Wnętrze kościoła Złote myśli Modlitewnik Anielski Linki Kontakt Lokalizacja Login

Z ŻYCIA PARAFII

A.D. 2010

26 grudnia 2010: Biskup Grzegorz Kaszak z Sosnowca odprawił dzisiaj, w święto Świętej Rodziny, Mszę św. w nowym kościele w intencji wszystkich małżeństw. Małżonkowie odnowili swoją przysięgę małżeńską, a pod koniec Mszy św. otrzymali od biskupa krzyż jako symbol miłości, wierności i trwałości małżeńskiej.

25 grudnia 2010: Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

21 listopada 2010: Dzisiaj ks. Biskup Stanisław Kędziora przeprowadził w naszej parafii wizytację kanoniczną w 5 rocznicę powstania parafii. W czasie Mszy św o 10.30 dzieci z racji Uroczystości Chrystusa Króla przyszły w koronach na Mszę św. żeby oddać hołd Chrystusowi Królowi..

Zapraszamy do galerii zdjęć pielgrzymkowych...
Pielgrzymka jubileuszowa
do Rzymu na 5-lecie Parafii.


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

26 września 2010: Zapraszamy do galerii...

29 sierpnia 2010: Dziś powitaliśmy Księdza Jacka Jaśkowskiego, który w naszej parafii będzie pełnił obowiązki wikariusza.

5-14 sierpnia 2010: W XXX Jublileuszowewej WAPM na Jasną Górę grupa srebrna z parafii św O.Pio liczyla 120 osób. Od 5 do 14 sierpnia pod przewodnictwem ks.Prob. Andrzeja Kuflikowskiego i kleryka Rafała Jabłkowskiego grupa młodzieży wędrowała rozważając tajemnice Krzyża. Grupa rozmodlona i rozśpiewana wzbudziła zainteresowanie innych grup do tego stopnia, że pielgrzymi przepisywali sie w trakcie do naszej wspólnoty. W grupie pielgrzymowali misjonarze Consolata, O.Silvanus z Tanzanii, O.Luka z Włoch, O.Ashenvi z Etiopii i s.Dorota z Dżbuti, oraz kleryk Łukasz Tarasiuk z II roku naszego seminarium w Tarchominie.

14-23 czerwca 2010: W czerwcowy poranek wyruszyliśmy w kolejną pielgrzymkę, zorganizowaną przez parafię św. Ojca Pio na Gocławiu, pod przewodnictwem duchowym księdza Proboszcza Andrzeja Kuflikowskiego. Jak w każdej pielgrzymce z ks. Proboszczem również i w tej nie zabrakło godzinek, modlitwy Anioł Pański, Koronki do Bożego Miłosierdzia, Apelu Jasnogórskiego, modlitwy różańcowej, a także codziennej nowenny do św. Ojca Pio i Litanii do Serca Pana Jezusa.   [czytaj więcej ]

13 czerwca 2010: W dniu 13 czerwca w naszej parafii dawali świadectwo Rycerze Zakonu Kolumba. To zakon świeckich katolików powstał ponad 125 lat temu w New Haeven CT, USA, zajmuje się pomocą charytatywną, krzewi wartości chrześcijańskie, broni życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Należa do niego praktykujący katolicy, patrioci, mężczyżni po ukonczeniu 18 lat. Wyznają 4 stopnie rycerstwa: Miłosierdzie, Braterstwo, Jedność, Patriotyzm. W parafiach powstają rady lokalne, do których min. musi przynależec 30 mężczyzn.

3 czerwca 2010: We czwartek obchodziliśmy uroczystość ku czci Bożego Ciała. Po Mszy św. o 12.00 wyruszyła procesja do czterech ołtarzy: z kaplicy przejściem przez parking w kierunku ulicy Meissnera: I ołtarz na drzwiach banku przygotowała Oaza; II ołtarz róg Meissnera i Fieldorfa przygotował zespół Caritas i Rodziny Nazaretańskie; III ołtarz róg Meissnera i Witoszyńskiego przygotował Żywy Różaniec, Grupa Modlitwy św. Ojca Pio i Totus Tuus; IV ołtarz przy kaplicy przygotowali ks. Waldemar i Odnowa w Duchu Św. Trasa procesji została zmieniona ze względu na awarię przy ul. Fieldorfa. Podczas procesji odprawiliśmy nabożeństwo czerwcowe.

Nieszpory eucharystyczne i procesja w oktawie Bożego Ciała codziennie o 18.30.

30 maja 2010: 30 maja 2010 odbył się w naszej parafii tradycyjny Parafialny Festyn z okazji Dnia Dziecka przygotowany przez Parafialny zespół CARITAS. Od 11.30 do 16.00 dzieci brały udział w konkursach, loteriach, był clown i teatrzyk kukiełkowy, i wiele innych atrakcji, można byo zjeść dobre ciacho upieczone przez nasze Panie. Czekamy na rok następny.

22, 23 maja 2010: W sobotę 22 maja nasz parafianin Karol Szelągowski został wyświęcony przez Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera w Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. Poprzez ten sakrament wszedł do grona księży diecezji Warszawsko-Praskiej.
Dzień później, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godzinie 12.00, ks. Karol Szelągowski, odprawił uroczystą Mszę Prymicyjną, na zakończenie, której udzielił wszystkim zgromadzonym specjalnego błogosławieństwa. Razem z ks. Karolem, w tej wzruszającej liturgii, uczestniczyło duże grono parafian, jak i wielu gości. Księdzu Prymicjantowi życzymy Mocy Ducha na wszystkie lata kapłańskiej posługi!

9 maja 2010:

9 maja 82 dzieci ze SP nr 185 im. UNICEF przystąpiło do I komunii św. Kl.IIa o 9.00 , kl.IIb o 10.30, kl.IIc o 12.00. Dzieci w obecności swoich rodziców i gości w pełni wyraziły chęć przyjęcia Jezusa do swoich serc i na koniec Mszy św otrzymały chlebki I komunijne, którymi dzieliły się ze swoimi gośćmi.

25 kwietnia 2010:

Poświęcenie samochodów po Mszy św.

10-17 kwietnia 2010:


MSZE ŚWIĘTE W INTENCJI Ś. P. PREZYDENTA RP LECHA KACZYŃSKIEGO I WSZYSTKICH OSÓB, KTÓRE ZGINĘŁY W KATASTROFIE LOTNICZEJ W SMOLEŃSKU PRZEZ CAŁY CZAS TRWANIA ŻAŁOBY NARODOWEJ O GODZ. 20:30

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAĆ PANIE.

1-4 marca 2010:

Święte Triduum Paschalne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Mszy Wieczerzy Pańskiej (Wielki Czwartek), Adoracji Krzyża (Wielki Piątek) oraz z Wigilii Paschalnej (Wielka Sobota)

28 marca 2010:


Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy święcimy palmy na początku Mszy świętej.

21-24 marca 2010:

CZAS ŁASKI - CZAS ŻYCIA - CZAS MIŁOŚCI
Rozpoczęliśmy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje dla młodzieży i dorosłych prowadzi Ks. dr Bartosz Adamczewski, dla dzieci zaś Ks. Karol Litawa.

21 lutego 2010:

Dziś, w I Niedzielę Wielkiego Postu gościliśmy w naszej Parafii misjonarzy - o.Silvanusa z Tanzanii, o.Łukasza z Mediolanu i o.Aszenafi z Etiopi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


10 stycznia 2010:

W niedzielę Chrztu Pańskiego na Mszy św. dla dzieci o godz. 10:30 odbył się konkurs szopek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć